IMG_8201

GLOBAL GRAND SHOW 2018
DUBAJUS

Didžiausiame Viduriniųjų Rytų dizaino festivalyje Lietuvą atstovavo dviejų jaunųjų dizainerių darbai. Šių metų jaunojo dizainerio konkurso prizininkių, Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros studenčių - Karolinos Petraitytės ir Gražinos Bočkutės - projektai buvo atrinkti iš daugiau nei 1 000 pretendentų ir pateko į ateitį formuosiančių išradimų ekspoziciją „Global Grand Show“.

Pagrindinio „Jaunojo dizainerio prizo 2018” laureatė K. Petraitytė parodoje džiaugiasi didžiuliu mokinių dėmesiu - jie įsitikinę, kad jos sukurta interaktyvi chemijos mokymo priemonė „Chem Tokens“ (liet. „Chem žetonai“) jau šiandien turėtų būti mokyklose. Pasak dizainerės-tyrėjos, nors keli kolegų studentų pristatomi darbai taip pat yra iš edukacijos srities (pavyzdžiui, siekia pagelbėti disleksikams, išmoko brailio rašto ar net padeda išvengti priverstinių vedybų),  chemijos pamokų inovacijos idėja bendrame kontekste atrodo unikali.

G. Bočkutės prietaisas „Sensus“ neregiams ir silpnaregiams padeda išvengti įvairių kliūčių (ypač aukščiau juosmens lygio), skirtas nešioti kartu su baltąja lazdele. Prietaisas „mato“ kliūtis infraraudonųjų spindulių sensoriumi ir praneša apie jas intensyvėjančia vibracija. Įvairios prietaiso komplektą įeinančios jungtys leidžia aksesuarą tvirtinti skirtingose vietose: ant rankos, piršto, baltosios lazdelės, drabužių. Prietaiso dizainas ne tik padeda neregiams kasdieniuose veiksmuose, bet ir palengvina jų integraciją į visuomenę, mažina socialinę atskirtį.

Apie „Global Grand Show“ ekspoziciją