Dominyka Barkauskaitė

Vizualiniai garso pojūčių koncertai

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis

Ar galime dalintis ir žongliruoti pojūčiais kaip obuoliais? Tradicinis pojūčių penketukas – klausa, rega, skonis, uoslė ir lytėjimas. Šiuo projektu dizainerė nori paneigti tradicinę pojūčių sampratą ir gilinosi į sinesteziją – neurologinį reiškinį, kai tam tikri pojūčiai susilieja į vientisą srautą.

Projekto tikslas – pasiūlyti inovatyvų garso atkūrimo objektą – instaliacijas, kurios suaktyvina ne tik vartotojiškus poreikius, bet ir vidinius žmogiškuosius pojūčius.

Garsas gali kurti formą ir tapti instrumentu, kuris perteikia dažnius per vizualinę prizmę. Dėl šios priežasties buvo pasitelktos minimalistinės geometrinės formos, kurios nekonkuruoja su muzikos skleidžiama pulsacija. Pagrindinis elementas yra vibracijų ir alsuoklio išjudinamos dinaminės plokštumos inspiruotos biologinių kūnų tekstūrų ir jų pulsacijos. Vartotojas gali pasirinkti individualų garso paveikslą pagal muzikinį stilių ar būseną.

Projekte taip pat yra šviesos šaltinis reaguojantis į garso dažnius. Šviesa įgauna fizinį pavidalą, išryškina paveikslą ir suaštrina emociją.

Vizualizuojamas garsas yra „piešiamas“ gyvai. Vartotojas turi galimybę pamatyti tai, ką girdi, nes muzika įgauna kūną, lytėjimas tampa melodingu, o šviesos galime klausytis.

KITI NUGALĖTOJAI

  • Pagrindinis prizas
    Produkto dizainas

    Dominyka Barkauskaitė

    Vizualiniai garso pojūčių koncertai
    Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis
    Vilniaus dailės akademija
  • Papildomas prizas
    Komunikacijos dizainas

    Agnė Žvirblytė

    Tipografiniai sprendimai miesto erdvėse „Kramtyk ką sakai”.
    Darbo vadovas doc. Marius Žalneravičius
    Vilniaus dailės akademija
  • Produkto dizainas

    Evelina Kudabaitė

    GIRIA. Lietuviškų medžių indai
    Lekt. Severija Inčirauskaitė – Kriaunevičienė, Doc. Julija Mazūrienė
    Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.