Agnė Alesiūtė

Lietuviškų ekologiškų prieskonių sėklų pakuotė

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas doc. Virgilijus Trakimavičius

Pagrindinė darbo idėja – sudaryti galimybę žmonėms, neturintiems idealių sąlygų ir žinių, patiems namuose užsiauginti ekologiškų žolelių. Galima rinktis iš 7 rūšių prieskonių. Nusipirkęs šią sėklų pakuotę, vartotojas iškart gauna į vokelį telpantį sulankstomą vazonėlį, bei informacinį lankstinuką, kuriame aprašyta, kaip užsiauginti prieskonį, kokios jo vaistinės savybės, kur tinka jį vartoti (pridedamas ir vienas receptas). Šį lankstinuką vėliau patogu laikyti vazonėlio kišenėlėje. Kiekvienas tekstas iliustruotas skirtingomis tikslinėmis iliustracijomis, kurios padeda geriau įsiminti informaciją.

Taip pat visi prieskoniai, priklausomai nuo to, pagal ką yra atpažįstami (žiedus, lapus ar sėklas), turi atskirą grafiką. Pakuotė yra ekologiška: vazonėliui naudojamas PLA plastikas, kuris suyra per 160 dienų, todėl jaunus prieskonius galima su visu vazonėliu sėti į žemę.

Vokeliui ir lankstinukui siūloma naudoti rudą perdirbtą ekologišką popierių. Šią pakuotę galima laikyti ir suvenyru ar simboline dovana, nes jos vertė žymiai didesnė: ekologiškų prieskonių išauginimo sąnaudos gana didelės, tačiau vartotojui garantuojamas sėklų daigumas ir kokybė.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Monika Klupšaitė

  Paradoksas
  Darbo vadovė prof. Jolanta Talaikytė
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Ainė Petrulaitytė

  Ekologiška transporto priemonė
  Darbo vadovas doc. Povilas Juškaitis
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Rūta Birgėlaitė

  Dalintis ir dalinti
  Darbo vadovas doc. Juozas Brundza
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.