Agnė Charašauskaitė

Prêt–à–porter moteriškų-vyriškų drabužių kolekcija „Virsmas / Alter“

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė prof. dr. Jolanta Vazalinskienė

Kartu su grafikos dizaineriu Arnu Augučiu nusprendėme kolaboruotis ir sukurti bendrą baigiamąjį darbą. Šiame komerciniame projekte kūrėme drabužių kolekciją bei ją lydinčią grafiką, kuri atspindėtų mums rūpimas temas.

Drabužių kolekcija – tai istorija, pasakojanti žmogaus virsmą. Išsivadavimą iš vidinės ir išorinės disharmonijos. Pabėgimas iš kolektyvios maskuotės. Pradinė būsena, kaip žmogaus mimikrija, prisitaikymas, individo supanašėjimas su aplinka, slepiant savo vidų po storais sluoksniais. Viduje pilnas išgyvenimų, pojūčių, bet bijantis juos atskleisti. Ir sprendimas – nebeslėpti savęs po kaukėmis, nusirengti slegiančius sluoksnius ir parodyti save tokį, koks esi iš tikrųjų – nevaržomą visuomenės normų, laisvą nuo diktuojamų ir savo susikurtų taisyklių. Jaučiantį harmoniją tarp savo vidaus ir išorės. Nebijantį aplinkos kontekste išsaugoti save.

„Virsmas / Alter“ – kitimas, pasikeitimas, kaita. Tai žmogus, atsidūręs sankirtoje tarp savo vidaus ir išorinio pasaulio. Nebegalintis apsimetinėti ne savimi. Taikytis prie šaltų miesto sienų. Pereinamoje būsenoje gimsta vidinis perversmas. Tyli revoliucija. Iškeltas smakras ir degančios akys, nes patogus konformizmo rūbas tapo ankštu. Stichijų šėlsmas žvilgsnyje ir laisvės prisotintas kraujas kūne. Sprendimas nebesieti savęs su masėmis ir tapti nepriklausoma, laisva asmenybe. Kolekcija „Virsmas / Alter“ – drąsa nebijoti išeiti į nesaugią zoną, būti kitokiam, išskirtiniam, nebesivaikyti laikinos mados. Tai sprendimas būti savimi, tokiu, koks esi iš tiesų. Tai žmogus, nepridengtas kaukių.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Produkto dizainas

  Agota Rimšaitė

  Ipanema
  Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis
  Vilniaus dailės akademija
 • Mados dizainas

  Agnė Charašauskaitė

  Prêt–à–porter moteriškų-vyriškų drabužių kolekcija „Virsmas / Alter“
  Darbo vadovė prof. dr. Jolanta Vazalinskienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Kasparas Starinskas

  Darbas žmogų puošia
  Darbo vadovas doc. Povilas Juškaitis
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.