Agnė Žiūkaitė

Intervencinis socialinis projektas „Juoda turi balto“

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė lekt. Marius Žalneravičius

„Juoda turi balto“ – intervencinis socialinis projektas, kurio tikslas – skatinti kritinį mąstymą, gebėjimą pažvelgti į situaciją iš skirtingų perspektyvų ir kiekvienoje „juodoje“ atrasti „balto“.

Šių laikų pasaulyje, esant dideliam gyvenimo tempui bei lengvam informacijos pasiekiamumui, internetiniai žinių portalai tampa pagrindiniu informacijos šaltiniu. Tačiau dažnas spekuliavimas negatyviomis antraštėmis kursto nerimą, pyktį ir neviltį. Projektas „Juoda turi balto“ pasirinktas įgyvendinti miegamuosiuose rajonuose, skelbimams skirtose vietose. Per vizualią komunikaciją – ryškius plakatus ir kitas raiškos formas – kartu su negatyvia antrašte yra pateikiami pozityvūs argumentai, kaip atsvara neviltį skatinančioms antraštėms. Tokiu būdu kreipiamasi į pavargusius nuo monotoniško gyvenimo, skleisti negatyvą linkusius piliečius, parodant dualumo mūsų mąstyme galimybę ir atskleidžiant pagrindinę mintį: gerų naujienų yra, tik reikia pažiūrėti kitu kampu.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Eglė Bačianskaitė

  Vidinio tilsmo kambarys
  Darbo vadovas doc. Ramūnas Banys
  Vilniaus dailės akademija
 • 15min.lt Publikos prizas
  Mados dizainas

  Viktorija Vainiutė

  Išlika
  Darbo vadovė – doc. B. Zdramytė, asistentas – B. Staškauskas
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Agota Rimšaitė

  Ipanema
  Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.