kramtyk_ka_sakai

Agnė Žvirblytė

Tipografiniai sprendimai miesto erdvėse „Kramtyk ką sakai”.

„Kramtyk ką sakai” tai bakalauro baigiamasis darbas apie viešąsias žinutes miesto erdvėse. Projekto esmė – parodyti alternatyvą graffiti, pasitelkiant kitokias, išnykstančias ir erdvės neteršiančias išraiškos priemones. Tai yra naudoti tokias medžiagas, kurias miestas gali "suvalgyti", taip aplinkos veiksniai (oro sąlygos, žmonės, gyvūnai, tai aplinkai būdingi veiksmai ir kt.) sunaikina užrašus ir nepalieka nepageidaujamų padarinių kitų žmonių turtui. Pranašumas prieš nelegalų graffiti yra tas, kad nereikia slėptis, galima kurti dienos šviesoje ir dar tuo pačiu sulaukti kitų žmonių reakcijų.

Žinučių turiniui pasirinkta Vilniaus tema ir išskirtos 5 Vilniaus problemos (elgetos, korupcija, miegamieji rajonai, tag'ai, karas), apie kurias sukurti 13 užrašų.

Elgetų temai naudota duona ir rūbai.

Korupcijai – centai.

Miegamiesiems rajonams berta druska ant jų žaizdų, o apie tag'us išsakyta nuomonė per medžiagą - aplinkoje rastas šiukšles.

Penktoji problema Karas pasirinkta dėl Ukrainos įvykių, kurie šią temą pavertė aktualia ir Lietuvoje.

Užrašai mieste išnyksta skirtingai (centus ir drabužius žmonės gali pasiimti, šienas sutręšta ir išsisklaido, druska vėjo ar lietaus sunaikinama, duona paukščiai sulesa, šiukšlės buvo rastos, todėl tik perstumdytos, nieko nepridedant naujo).

Užrašai, darbo procesas ir žmonių reakcijos pristatytos video filmuke.

Kontaktai:

agneeezvirblyte@gmail.com

 

Papildomas prizas

 

Vilniaus dailės akademija

Vilniaus fakultetas Grafinio dizaino katedra

kramtyk_ka_sakai_centai kramtyk_ka_sakai_fabijoniskes kramtyk_ka_sakai_justiniskes kramtyk_ka_sakai_karas kramtyk_ka_sakai_karoliniskes kramtyk_ka_sakai_lazdynai_susinaikina kramtyk_ka_sakai_skurdo_sarvai kramtyk_ka_sakai_tagai