Agnė Žvirblytė

Tipografiniai sprendimai miesto erdvėse „Kramtyk ką sakai”.

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas doc. Marius Žalneravičius

„Kramtyk ką sakai” tai bakalauro baigiamasis darbas apie viešąsias žinutes miesto erdvėse. Projekto esmė – parodyti alternatyvą graffiti, pasitelkiant kitokias, išnykstančias ir erdvės neteršiančias išraiškos priemones. Tai yra naudoti tokias medžiagas, kurias miestas gali „suvalgyti”, taip aplinkos veiksniai (oro sąlygos, žmonės, gyvūnai, tai aplinkai būdingi veiksmai ir kt.) sunaikina užrašus ir nepalieka nepageidaujamų padarinių kitų žmonių turtui. Pranašumas prieš nelegalų graffiti yra tas, kad nereikia slėptis, galima kurti dienos šviesoje ir dar tuo pačiu sulaukti kitų žmonių reakcijų.

Žinučių turiniui pasirinkta Vilniaus tema ir išskirtos 5 Vilniaus problemos (elgetos, korupcija, miegamieji rajonai, tag’ai, karas), apie kurias sukurti 13 užrašų.

Elgetų temai naudota duona ir rūbai.

Korupcijai – centai.

Miegamiesiems rajonams berta druska ant jų žaizdų, o apie tag’us išsakyta nuomonė per medžiagą – aplinkoje rastas šiukšles.

Penktoji problema Karas pasirinkta dėl Ukrainos įvykių, kurie šią temą pavertė aktualia ir Lietuvoje.

Užrašai mieste išnyksta skirtingai (centus ir drabužius žmonės gali pasiimti, šienas sutręšta ir išsisklaido, druska vėjo ar lietaus sunaikinama, duona paukščiai sulesa, šiukšlės buvo rastos, todėl tik perstumdytos, nieko nepridedant naujo).

KITI NUGALĖTOJAI

 • Komunikacijos dizainas

  Laurita Potapova

  Flashback
  Darbo vadovas lekt. Jonas Liugaila
  Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija
 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Ieva Užkurataitė

  Kolekcija „Šiandien lis“
  Darbo vadovė: prof. dr. Jolanta Vazalinskienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Mados dizainas

  Justina Gvaizdikaitė

  Intelektualus drabužis vartotojiškoje XXI a. kultūroje
  Darbo vadovė Andra Jatautienė
  Vilniaus dizaino kolegija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.