Agnetė Voverė

Mados dizaino platforma ,,Seivit”

Darbo vadovės: prof. Jolanta Talaikytė, doc. dr. Vaidutė Ščiglienė

Seivit -mados dizaino platforma ir leidinys, kuriame pristatomi lietuvių mados ir aksesuarų dizainerių portfolio, kūrybos užkulisiai ir tekstai apie madą.

Šiame tyrime analizuojami mados dizaino reprezentacijos būdai, svarbiausias iš jų –mados fotografija. Drabužis gyvena iki ir po fotografijos –yra kuriamas, gaminamas, vėliau nešiojamas. Dizaineriai susiduria su nemenku uždaviniu –kolekcijos kūrybinę koncepciją sutalpinti į fotokampaniją, o nueitas kelias nuo idėjos iki produkto dažnai lieka stalčiuje. Tad projektu siekiama pristatyti madą pasitelkiant įvairiausią vizualinę medžiagą, išryškinti mados dizaino išvirkščią pusę, parodyti, kad kūrybinis procesas yra dalis rezultato vertės. Kritinių ir analitinių publikacijų mados tema niša Lietuvoje nėra užpildyta, mada dažniausiai pateikiama gyvenimo būdo žurnalistikos kontekste, todėl platformoje –dėmesys mados istorijai ir dizaino sričiai.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Elena Kanarskaitė

  Interaktyvi instaliacija „Pasilikti veidrodyje“
  Darbo vadovas doc. Marius Žalneravičius
 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Emilija Dryžaitė

  Performatyvus identitetas „Focus“. ERASMUS+ Jaunimo mainų programa
  Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė
 • Pagrindinis prizas
  Dizaino tyrimai

  Viktorija Stundytė

  Tiriamasis darbas: „Šiuolaikinių valgymo įpročių stebėsena iš dizaino perspektyvos ir patirčių gerinimas”. Kūrybinis darbas: „Valgymo potyriai: stalo atributų dizainas”
  Darbo vadovai: doc. meno licenciatas Mantas Lesauskas, doc. Julija Mazūrienė