Anželika Andrijevskaja

Keliaujančios detalės

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė doc. dr. Renata Maldutienė

Tai šešių moteriškų rūbų kolekcija „Keliaujančios detalės“. Paplitus masinės gamybos fenomenui (t. y. pramonė pritaikyta greitai ir dideliu tiražu gaminti štampuotą produkciją), nuasmeninti, milijoninio tiražo gaminiai kelia autentiškumo problemą. Ji ir yra šios kolekcijos priežastis. Šiandien keičiasi žmonių kultūrinės, dvasinės vertybės, kultūros maišomos tarpusavyje. Kurdama drabužį, dizainerė remiasi globalizacijos savybėmis: judėjimu, vystymusi, visuotinumu. Drabužis jai asocijuojasi su atskiru pasauliu, turinčiu tik jam būdingus sudedamuosius elementus, struktūra.

Anželika Andrijevskaja naudoja klasikinio kostiumo detales (kišenes su rėmeliu, su apsiuvu bei šoninę kelnių kišenę). Jos perkeliamos į joms nebūdingas vietas (pavyzdžiui, į drabužio paviršių), padidėja ir tampa atskirais modeliais, jų sudarymo technologijos principai persikelia į konstrukciją.

Fotografė Kristina Sinkevičiūtė

KITI NUGALĖTOJAI

 • Komunikacijos dizainas

  Ilja Klemencov

  Plakatas kaip estetinis ir socialinis meno fenomenas
  Darbo vadovas prof. dr. Vakaris Bernotas
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Austėja Babenskaitė

  XO
  Darbo vadovė lekt. Julija Mazūrienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Simona Mykolaitytė

  Socialinis plakatas
  Darbo vadovas doc. dr. Virgilijus Trakimavičius
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.