Arnas Skalskis

„LAK Ultra Light“ sklandytuvo interjero dizaino konceptas

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas doc. Juozas Brundza

Dar visai neseniai pilotuoti skraidančią transporto priemonę buvo prieinama tik vienetams. Tokia pramoga buvo sunkiai pasiekiama ne vien dėl didelių įkainių visose aviacijos sferose, bet ir nelengvo piloto licencijos įgijimo proceso. Tačiau bėgant metams pakilti į beribę padangę norinčių skaičius tik augo ir jų troškimas vis stiprėjo, o šiandien galima įgyti piloto mėgėjo licenciją. Bėgant laikui nesustabdomai vystėsi tiek skaitmeninės, tiek gamybinės technologijos, kas leido atsirasti naujoms skriejančio transporto kategorijoms. Viena iš jų – ultralengvųjų (ultra light) orlaivių klasė, į kurią šis projektas ir yra orientuotas.

Bendradarbiaujant su LAK sklandytuvų gamintojų įmone išsivystė „LAK Ultra Light“ sklandytuvo interjero dizaino koncepto projektas, kurio tikslas – sukurti išsiskiriantį rinkoje interjero dizainą, pritaikytą tiek pilotui mėgėjui, tiek profesionalui. Dėl to šis interjeras yra suprojektuotas laikantis trijų pagrindinių uždavinių: kiek įmanoma labiau sumažinti svorį, sukurti intuityvią valdymo sistemą ir patogią sklandytuvo kabinos erdvę pilotui. Vidaus interjero dizainas siejasi su sklandytuvo išore savo lengvomis, aerodinamiškomis ir neperdėtomis formomis, kas suteikia vientisumo visam „LAK Ultra Light“ sklandytuvui.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Viktorija Rozenbergaitė ir Paulius Stalionis

  Opozicija masinės mados agresijai kolekcijoje ANTI. MAS
  Darbo vadovė doc. Alevtina Ščepanova
  Vilniaus dizaino kolegija
 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Milda Šiulytė

  Socialinės komunikacijos projektas „Mintys ir refleksijos Ease“
  Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Produkto dizainas

  Kamilė Korsakaitė

  UNIT’E
  Darbo vadovė doc. Miglė Kibildienė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.