Asta Grigaitytė

Gentle. Manly

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė doc. Renata Maldutienė

Kolekcijos „gentle. MANLY“ esminė idėja – pakitęs moters įvaizdis šiuolaikinėje visuomenėje, dažnas lyčių vaidmenų sukeitimas socialinėje erdvėje. Šiandien moterys – „superherojės“, siekiančios karjeros, materialiai save ir savo šeimą išlaikančios (tai vyriškumo ženklai), o taip pat jos labai moteriškos, švelnios ir subtilios. Kolekcijos simboliu pasirinktas frakas, vyravęs XIX a. pramonės revoliucijos metu Anglijoje. Tai aliuzija į vyriškumą, kuriam atstovauja griežtos, lygios konstrukcinės linijos, stačiakampio formos ir struktūra. Šaltos spalvos įvairiai transformuojamos viršutiniuose drabužiuose.

Kaip atsvara kuriamoms griežtoms frako formoms – moteriškos detalės iš subtilių audinių: šilko, šifono, organzos, nėrinių, prasišviečiančio gėlėto pamušalo, žvynelių ir karoliukų, dekoruotų kūno spalvos kojinių iki kelių. Derinant visas šias priemones, kuriamas moters įvaizdis ir klausiama, kada iš tiesų ji yra stipri? Kolekcijai „gentle. MANLY“ taip pat būdinga naujo silueto ir formų paieška: klasikinėmis XIX a. vyriško kostiumo detalėmis kuriama konstrukcija ir minkšti „moteriški“ audiniai skatina iš naujo peržvelgti technologinius gaminio aspektus. Šiai kolekcijai keliami ir funkcionalumo bei pritaikymo reikalavimai.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Komunikacijos dizainas

  Dmitrij Jakovlev

  Nematyta Klaipėda. Virtualus muziejus
  Darbo vadovas lekt. Saulius Jusonis
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Kristina Bliumkinaitė

  Modulinis šviesos objektas
  Darbo vadovas doc. Albertas Domereckas
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Produkto dizainas

  Aleksandr Dubickij

  Supamasis krėslas
  Darbo vadovas doc. Povilas Juškaitis
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.