AURELIJA VAINIŪTĖ

Sąmonė

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas prof. Valmantas Gutauskas

Netradicinis papuošalas ,,Sąmonė”, tai stiklo ir metalo junginys, su samanų struktūra viduje. Plastiškas objekto dizainas yra tarsi pačios gyvybės pulsavimo pavaizdavimas formoje. Aksesuarai skirti žmonėms, kurie patiria stresą, nuovargį ar vienišumo jausmą. Rūpinimasis samana suteikia dėmesingumo ne tik augalui, šio proceso metu galite atsipalaiduoti tiesiog stebėdami. Samana gaudama drėgmės atgaivina save vos per kelias sekundes, taip suteikiama galimybė pamatyti gyvybės atsinaujinimą ir transformaciją.

Augimas meniniame darbe tapatinamas su sąmoningumu. Sąmoningumas yra aiškaus ir aštraus proto būsena, padedanti sutelkti dėmesį į vidinius ir išorinius patyrimus dabartyje. Kai esate visiškai sąmoningas, jūs galite stebėti savo jausmus ir mintis tarsi per atstumą, be išankstinio nusistatymo bei visiškai kontroliuoti save ir savo emocijas.

Sąmoningumas gali būti pasiektas tik lavinant dėmesingumą aplinkai. Ši praktika visai paprasta, tačiau reikalaujanti nuoseklių ir ilgalaikių pastangų, visa tai padeda pagerinti santykius tiek su savimi, tiek su kitais žmonėmis, moko kantrybės ir disciplinos. Aksesuaras tampa tarsi meditaciniu varpeliu, primenančiu susikoncentruoti ne tik į savo išorinį įvaizdį, bet ir į vidinę būseną.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  MODESTA ŽEMGULYTĖ

  Asmeninis projektas: Daiktų istorijos
  Darbo vadovas lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  DANIL ŠČEPANOV

  Day+aid – specialių poreikių prietaisai senyvo amžiaus žmonėms
  Darbo vadovas lekt. Deividas Juozulynas
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Produkto dizainas

  KAROLINA PETRAITYTĖ

  Chem Tokens- inovatyvi priemonė chemijos pamokoms
  Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.