Austėja Dzikaraitė

Konceptualus projektas „Transformatyvi kūrėjo tapatybė“

Ekscentrikai, nepritapėliai, keistuoliai, gyvenantys savo pasaulyje. Kita vertus – išskirtiniai, neeilinių talentų turintys žmonės. Komplikuotas visuomenės požiūris į kūrybą ir kuriančius žmones kelia klausimus. Ką reiškia būti kūrėju ir kada juo tampama? Kur gimsta kūrybiniai impulsai, kur prasideda kūryba ir kaip ji persipina su kasdienybe?

Konceptualus projektas nagrinėja kūrėjo asmenybės raidą nuo ankstyvos vaikystės, ieškant atsakymų apie kūrybiškumo ištakas.

Projektą sudaro poliptinė keturių dalių knyga ir skaitmeninė patirčių dalijimosi platforma. Kiekviena iš keturių knygos dalių analizuoja skirtingus kūrėjo raidos etapus nuo vaikystės iki ankstyvos jaunystės, kuriose simboliški vaizdai ir tekstai projekte kviečia žiūrovą gilintis ir tapatintis su žmogišku kūrėjo virsmu, transformuoti kūrinį verčiant knygos dalis taip kuriant naujas kompozicijas, o į knygą integruotų skirtukų pagalba kitiems žiūrėtojams palikti užuominas. Skaitmeninė platforma skirta su raidos etapais susijusių patirčių dalinimuisi. Suvestos patirtys platformoje yra transformuojamos į abstrakčių vizualų kompoziciją, kuri kas kartą sugeneruojama unikali. Žiūrovas yra įtraukiamas į kūrybinį procesą, taip kuriant empatišką jo ir menamo kūrėjo santykį. Galiausiai, pats žiūrėtojas tampa kūrinio dalyviu. Transformuoja kūrėją. Transformuoja save.

KITI NUGALĖTOJAI