Austėja Platūkytė

Zero Waste – gyvenimo būdas be atliekų

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis

„THAT’S IT” pakuotės yra eksperimentinio proceso rezultatas, kurio metu vadovavausi Zero Waste filosofija ir pati gyvenau šį gyvenimo būdą. Sukurtos pakuotės iš naujos, biologiškai suyrančios medžiagos yra skirtos organiškai kosmetikai. Tai alternatyva nenatūraliam plastikui. Medžiaga puikiai laiko formą, nepraleidžia vandens ir apsaugo viduje esantį produktą, yra lengva ir sunkiai pasiduoda gniuždymui. Medžiaga yra visiškai organiška ir kompostuojama, nes pagaminta tik iš dviejų natūralių ingridientų – agaro, ištirpinto vandenyje ir kalcio karbonato bei impregnuota augaliniu emulsiniu vašku. Sunaudojus produktą, pakuotę galima tiesiog išmesti į savo kompostą ar į dirvožemį kaip trąšą, sulaikančią vandenį. Net išmetus “THAT’S IT” pakuotes į gamtą kaip atliekas, veikiamos natūralių procesų ir mikroorganizmų, jos vėl taptų gamta, formuodamos naujus kreidos uolienų klodus, nebūtų žalingos aplinkai ar kitoms gyvybėms.

Pakuočių dangteliai pritvirti apjuosiant konteinerį natūralios gumos juostele.

Prie galutinio sprendimo priskiriamas ir organiškos kosmetikos gamybos procesas bei tam reikalingi įrankiai. Tai – kosmetikos laboratorija namuose, kurioje natūralūs ingridientai yra maišomi ir transformuojami į kūno priežiūros produktus, ieškant tinkamiausio individualaus recepto. Laboratorija atskleidžia kaip paprasta yra pačiam gamintis kosmetiką – nebūtina turėti specialių įrankių, visi objektai yra randami namų virtuvėje.

Eksperimentai su medžiagomis yra neatsiejama galutinio sprendimo dalis – noriu parodyti kokie procesai vyksta prieš kažkam tampant galutiniu produktu.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Produkto dizainas

  Lukas Avėnas

  Ako – triratis motociklas
  Darbo vadovas doc. Šarūnas Šlektavičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Austėja Platūkytė

  Zero Waste – gyvenimo būdas be atliekų
  Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Regina Stonytė

  Public Domain City archyvinės platformos kūrybininkams ir dizaineriams vizualinė komunikacija. Re-ekspozicija
  Dėst. Dovilė Džervutė
  Vilniaus dizaino kolegija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.