aust

Austėja Platūkytė

Zero Waste – gyvenimo būdas be atliekų

„THAT’S IT” pakuotės yra eksperimentinio proceso rezultatas, kurio metu vadovavausi Zero Waste filosofija ir pati gyvenau šį gyvenimo būdą. Sukurtos pakuotės iš naujos, biologiškai suyrančios medžiagos yra skirtos organiškai kosmetikai. Tai alternatyva nenatūraliam plastikui. Medžiaga puikiai laiko formą, nepraleidžia vandens ir apsaugo viduje esantį produktą, yra lengva ir sunkiai pasiduoda gniuždymui. Medžiaga yra visiškai organiška ir kompostuojama, nes pagaminta tik iš dviejų natūralių ingridientų - agaro, ištirpinto vandenyje ir kalcio karbonato bei impregnuota augaliniu emulsiniu vašku. Sunaudojus produktą, pakuotę galima tiesiog išmesti į savo kompostą ar į dirvožemį kaip trąšą, sulaikančią vandenį. Net išmetus “THAT’S IT” pakuotes į gamtą kaip atliekas, veikiamos natūralių procesų ir mikroorganizmų, jos vėl taptų gamta, formuodamos naujus kreidos uolienų klodus, nebūtų žalingos aplinkai ar kitoms gyvybėms.

Pakuočių dangteliai pritvirti apjuosiant konteinerį natūralios gumos juostele.

Prie galutinio sprendimo priskiriamas ir organiškos kosmetikos gamybos procesas bei tam reikalingi įrankiai. Tai – kosmetikos laboratorija namuose, kurioje natūralūs ingridientai yra maišomi ir transformuojami į kūno priežiūros produktus, ieškant tinkamiausio individualaus recepto. Laboratorija atskleidžia kaip paprasta yra pačiam gamintis kosmetiką - nebūtina turėti specialių įrankių, visi objektai yra randami namų virtuvėje.

Eksperimentai su medžiagomis yra neatsiejama galutinio sprendimo dalis - noriu parodyti kokie procesai vyksta prieš kažkam tampant galutiniu produktu.

Kontaktai:

aplatukyte@gmail.com
+370 6 258 9592

 

 

Vilniaus dailės akademija

Vilniaus fakulteto Dizaino katedra

prof. dr. Vytautas Kibildis