Barbora Adamonytė

Kepsninė / Krosnelė

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas doc. Povilas Juškaitis

Pastaruoju metu rinkoje gausu ekonominės klasės tipinių, beveidžių bei neilgaamžių kepsninių / krosnelių, tačiau stokojama nestereotipinių krosnelių, pasižyminčių įvairesniais funkcijos ir formos sprendimais. Iškelta užduotis – sukurti kompaktišką ir portabilią kepsninę / krosnelę su kepimo ir šildymosi funkcijomis bei socialumo aspektu, kuri be maisto ruošimo paskirties galėtų funkcionuoti ir kaip šilumos, jaukumo bei bendravimo traukos objektas, tęsiantis archaines ugniakuro tradicijas.

Sukurta trijų dalių kepsninė / krosnelė yra sudaryta iš šamotinio dugno ir gaubto bei nerūdijančio plieno kepimo grotelių, sukurtų naudojant lietuvių liaudies verpstės motyvus.

Tris vartojimo scenarijus turinti kepsninė / krosnelė leidžia susikurti norimą objektą, atsižvelgiant į vartotojų poreikius: ar tai būtų aukuras – maža laužavietė, ar kepsninė, kai į kepimo inde esantį vidinį laiptą įstatomos grotelės, ar, uždėjus gaubtą – šilumą skleidžianti krosnelė ant kurios viršaus galima virti ar šildyti maistą.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Komunikacijos dizainas

  Sabina Korzunova

  Vizualinė sistema šviečiamajai literatūrai
  Darbo vadovė dėst. Dovilė Džervutė
  Vilniaus dizaino kolegija
 • Produkto dizainas

  Rapolas Gražys

  Elektrinės gitaros projektas LAVA
  Darbo vadovas doc. Juozas Brundza
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Marija Matiušova

  Taktilinė knyga apie grafinį dizainą
  Darbo vadovė dėst. Dovilė Džervutė
  Vilniaus dizaino kolegija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.