Kepsninė / Krosnelė_8

Barbora Adamonytė

Kepsninė / Krosnelė

Pastaruoju metu rinkoje gausu ekonominės klasės tipinių, beveidžių bei neilgaamžių kepsninių / krosnelių, tačiau stokojama nestereotipinių krosnelių, pasižyminčių įvairesniais funkcijos ir formos sprendimais. Iškelta užduotis - sukurti kompaktišką ir portabilią kepsninę / krosnelę su kepimo ir šildymosi funkcijomis bei socialumo aspektu, kuri be maisto ruošimo paskirties galėtų funkcionuoti ir kaip šilumos, jaukumo bei bendravimo traukos objektas, tęsiantis archaines ugniakuro tradicijas.

Sukurta trijų dalių kepsninė / krosnelė yra sudaryta iš šamotinio dugno ir gaubto bei nerūdijančio plieno kepimo grotelių, sukurtų naudojant lietuvių liaudies verpstės motyvus.

Tris vartojimo scenarijus turinti kepsninė / krosnelė leidžia susikurti norimą objektą, atsižvelgiant į vartotojų poreikius: ar tai būtų aukuras – maža laužavietė, ar kepsninė, kai į kepimo inde esantį vidinį laiptą įstatomos grotelės, ar, uždėjus gaubtą – šilumą skleidžianti krosnelė ant kurios viršaus galima virti ar šildyti maistą.

 

Vilniaus dailės akademija
Vilniaus fakulteto Dizaino katedra

Doc. Povilas Juškaitis