Barbora Adamonytė

Kepsninė / Krosnelė

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas doc. Povilas Juškaitis

Pastaruoju metu rinkoje gausu ekonominės klasės tipinių, beveidžių bei neilgaamžių kepsninių / krosnelių, tačiau stokojama nestereotipinių krosnelių, pasižyminčių įvairesniais funkcijos ir formos sprendimais. Iškelta užduotis – sukurti kompaktišką ir portabilią kepsninę / krosnelę su kepimo ir šildymosi funkcijomis bei socialumo aspektu, kuri be maisto ruošimo paskirties galėtų funkcionuoti ir kaip šilumos, jaukumo bei bendravimo traukos objektas, tęsiantis archaines ugniakuro tradicijas.

Sukurta trijų dalių kepsninė / krosnelė yra sudaryta iš šamotinio dugno ir gaubto bei nerūdijančio plieno kepimo grotelių, sukurtų naudojant lietuvių liaudies verpstės motyvus.

Tris vartojimo scenarijus turinti kepsninė / krosnelė leidžia susikurti norimą objektą, atsižvelgiant į vartotojų poreikius: ar tai būtų aukuras – maža laužavietė, ar kepsninė, kai į kepimo inde esantį vidinį laiptą įstatomos grotelės, ar, uždėjus gaubtą – šilumą skleidžianti krosnelė ant kurios viršaus galima virti ar šildyti maistą.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Komunikacijos dizainas

  Sabina Korzunova

  Vizualinė sistema šviečiamajai literatūrai
  Darbo vadovė dėst. Dovilė Džervutė
  Vilniaus dizaino kolegija
 • Mados dizainas

  Lina Elmentaitė

  Aplinkos atspindys
  Darbo vadovė doc. Renata Maldutienė
  Vilniaus dailės akademija
 • 15min.lt Publikos prizas
  Produkto dizainas

  Neringa Pučkoriūtė

  Panemunės pilies memorabilia
  Darbo vadovas prof. Romualdas Inčirauskas
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.