Dainius Bendikas

Mėnulio vienuolis

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas prof. dr. Jolanta Talaikytė

Suformuotas kosmoso erdvės fi losofas– keliautojas mintimis. Jo protas visiškai ramus, nepavaldus laiko materijai, tuo pačiu – levituojantis. Tai dinamiškos pasąmonės personažas. Ši kolekcija arba ansamblis – tai rinktinė grupė skirtingų vyraujančios fabulos personažų, tarpusavyje besijungiančiu, vieningu, progresyviu emociniu ryšiu, pažymėtu tęstine evoliucija. Kolekcijos spalvinis kodas atpažįstamas stebint mėnulio paviršių ir jo kitimą užtemimo vykusio 2010 m. birželio 26 d. metu.

Kompleksiniu konstravimo-maketavimo būdu kuriami siluetai, formos ir detalės. Jiems būdingas funkcinis pritaikomumas, leidžiantis laisvai jaustis, judėti ir mąstyti. Tiek petinių, tiek juosmeninių gaminių bei avalynės konstrukcijose atrasti kirpimo, konstrukciniai, taip pat dizaino sprendimai savo esme yra originalūs ir suteikia naujumo kolekcijos estetikai bei dizainui.Kūrėjos kaip dizainerės tikslas – vizualinių priemonių pagalba skatinti žiūrovą susimąstyti apie nykstančias gyvūnijos rūšis.

Fotografas Visvaldas Morkevičius, Modeliai Robertas Ulinskas, Andrej Podkopajev ir Vytautas Bagdanavičius.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Papildomas prizas
  Produkto dizainas

  Deividas Juozulynas

  Medžiagų porėtumo analizės prietaisas
  Darbo vadovas doc. dr. Juozas Brundza
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Giedrė Anužytė

  Saulėta kultūra. Strazdanoti
  Darbo vadovė prof. dr. J. Vazalinskienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Jonė Aleksiūnaitė

  Plakatas šiuolaikinio meno centrui
  Darbo vadovė prof. Kari Ojapelto
  Vilniaus dailės akademija, Lahti dizaino institutas

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.