Dalia Kemeklytė

Praturtintos realybės aplikacija Praeities respublika

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė lekt. Marius Žalneravičius

,,Praeities respublika“ yra aplikacija, suteikianti galimybę pažinti užmirštas ir unikalias Užupio istorijas, kurių nėra turistiniuose giduose. Nukreipus išmaniojo telefono arba planšetinio kompiuterio kamerą į pasirinktą statinį, programėlė jį automatiškai atpažįsta ir ekrane ant vienos iš architektūros detalių paleidžia animaciją, pristatančią tos vietos praeitį. Raudonųjų žibintų kvartalo klestėjimas, onkologinių ligų klinikos veikla, vandentiekio sistemos įrengimas – tai tik keletas iš atrastų pasakojimų, kurie mažai arba išvis nežinomi ne tik turistams iš užsienio, bet ir patiems vilniečiams. Nors šiuo metu reali aplikacija nėra visiškai pabaigta, jos bandomoji versija jau atpažįsta pasirinktus Užupio pastatus ir parodo vieną iš animacijos kadrų.

Projektas ateityje gali būti vystomas praplečiant jo geografinę teritoriją (apimti ne tik daugiau Vilniaus rajonų, bet ir visą Lietuvą), taip pat įtraukiant daugiau unikalių istorijų. Be to, animaciją galima perkelti į vaizdo projekcijas ir rodyti jas ant statinių, tarkime, renginio ,,Tebūnie naktis!“ metu.

Muziką animacijoms kūrė Marius Salynas, statinius fotografavo Laura Vanagaitytė.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Produkto dizainas

  Laura Petraitytė

  Spinta ‒ stalas (sekretaras)
  Darbo vadovas doc. Povilas Juškaitis
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Odeta Numgaudytė

  Ekologiška šokolado pakuotė MAYA
  Darbo vadovas lekt. Vytas Palavinskas
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Aleksandra Glušinaitė

  Meškatronai
  Darbo vadovė lekt. Laura Pavilonytė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.