DALIJA KAUKĖNAITĖ

Muzikos albumų dizaino raida. Leidinių serija.

Vilniaus Dizaino Kolegija
Darbo vadovė Justė Brukštutė

Muzikos albumų dizainas – tai atskira meno forma, gebanti perteikti ne tik tam tikros grupės skambesį ar jų nešamą žinutę, bet ir atskleisti kultūrinius, meninius ar net istorinius kontekstus. Šiame darbe yra gilinamasi į žymiausių 20 a. muzikos albumų dizainerių darbus, kuriuose yra ieškomos užuominos į minėtus kontekstus, nagrinėjama muzikos įrašų formatų kaitos įtaka. Atliktos analizės turinys yra susisteminamas remiantis besikeičiančiais muzikos įrašų formatais (78 RPM, LP, EP ir CD).

Ekspoziciją sudaro specialiai sukurta vinilų ir CD grotuvus interpretuojanti dėžė, trys leidiniai, turintys atskiras pakuotes bei informacinių plakatų serija, talpinama į atskirą CD dėžutės interpretaciją. Visų leidinių pakuotės yra sukurtos remiantis pasirinkto dizainerio darbais, kurie yra aptariami leidiniuose, tokiu būdu muzikos albumų dizaino raidos pažinimas pradedamas tik paėmus darbus į rankas.

Kiekviename leidinyje sukuriama vizualinė ir poligrafinė navigacija. Pavyzdžiui, pirmajame leidinyje parinktu popieriumi bei klijuojamais diskų etikečių lipdukais buvo siekiama perteikti autentiškas 78 RPM diskų pakuotes; antrajame – kalkinis popierius derinamas su ofsetiniu, siekiant išryškinti muzikos albumų dizaino kontekstą; trečiajame – skirtingi popieriaus formatai bei spalvos pabrėžia į ką atkreipti dėmesį. Visa tai leidžia šio darbo auditorijai lengviau ir efektyviau pažinti muzikos albumų dizaino raidą.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Pavel Shmeliov

  Vilniaus viešojo transporto navigacija
  Darbo vadovas Aurimas Gaižauskas
  Vilniaus Dizaino Kolegija
 • Papildomas prizas
  Produkto dizainas

  GRAŽINA BOČKUTĖ

  Sensus
  Darbo vadovas lekt. Deividas Juozulynas
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  DANIL ŠČEPANOV

  Day+aid – specialių poreikių prietaisai senyvo amžiaus žmonėms
  Darbo vadovas lekt. Deividas Juozulynas
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.