10

DANIL ŠČEPANOV

“day+aid” - specialių poreikių prietaisai senyvo amžiaus žmonėms

Sveikas, saugus senėjimas yra aktualus globaliai. Statistika rodo, kad Europa ir Lietuva sparčiai sensta. Prognozuojama, kad 2030 m. Europoje bus apie 30 proc. pagyvenusių žmonių.

Produktų seriją sudaro 5 skirtingi objektai, kurie skirti pagyvenusio amžiaus žmogaus visos dienos priežiūrai: 1. lazdelė prisilaikymui, 2. maitinimo šaukštas, 3. vaistų stiklinė, 4. ergoterapinis treniruoklis, 5. komunikacijos žiedas.

Projekto idėją jungia dienos rutinos scenarijus, nes pažeidžiamu žmogumi reikia rūpintis visada. Baziniai sprendimai turi padėti palaikyti gyvybiškai svarbias žmogaus funkcijas, tai yra maitintis, tinkamai vartoti vaistus, saugiai judėti ir komunikuoti.

„day+aid“ produktai sukurti atsižvelgiant į specialius pagyvenusių žmonių poreikius, todėl daiktų formos, storiai, tūriai yra neatsitiktiniai, o pritaikyti senyvo amžiaus žmonių grupei.

Serija sukurta konsultuojantis su gydytojais ir atitinka pagrindinius reikalavimus, tokius kaip funkcija, ergonomika, paprastas, patogus ir intuityvus naudojimas bei sterili išvaizda. Estetinė daiktų stilistika vizualiai darni ir vieninga.

„day+aid“ pavadinimą sudaro žodžiai angl. day (lt. diena) ir angl. aid (lt. pagalba), o bendrai reiškia - dienos pagalba. Pažeidžiamą žmogų reikia prižiūrėti ir juo rūpintis visą dieną. Taip, atsirado „day+aid“ pavadinimas.

Kontaktai
danilasscepanovas@gmail.com
8 623 06 443

 

Vilniaus dailės akademija
Vilniaus fakultetas
Produkto dizainas

Lekt. Deividas Juozulynas

2

3

4

5

6

7

8

9