Dmitrij Jakovlev

Nematyta Klaipėda. Virtualus muziejus

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas lekt. Saulius Jusonis

Kasmet Klaipėdos senamiesčiui vis sunkiau konkuruoti su prekybos centrais, todėl ši vieta pamažu praranda populiarumą tarp turistų ir miesto gyventojų. Dauguma miesto lankytojų nežino, kad didelė Klaipėdos miesto dalis buvo sunaikinta po Antrojo pasaulinio karo, o sužinantys nuolat apie tai kalba ir stebėdamiesi pokyčiais dalijasi senomis nuotraukomis, atvirukų kopijomis arba graviūromis. „Nematyta Klaipėda“ yra unikalus produktas, nuo realių miesto muziejų išsiskiriantis koncepcija ir grafiniu įvaizdžiu. Ši mobilioji aplikacija suteikia galimybę stebėti senąjį miestą tarsi po jį vaikščiojant.

Toks virtualus muziejus yra laisvai pasiekiamas ir interaktyvus. Programai sukurtas pavadinimas, prekinis ženklas, grafinis įvaizdis, vartotojo sąsaja, apipavidalinimas, integruotas fotoaparatas. Be to, sukurta miesto navigacinė sistema, kuri padeda žmogui orientuotis aplinkoje.

Šią programą galima naudoti trimis režimais: žemėlapio, informacijos ir stebėjimo. Įjungus žemėlapio režimą, leidžiama planuoti maršrutą – taip suteikiama galimybė pasirinkti tinkamiausią kelią. Naudodamasis informacijos režimu, vartotojas gali perskaityti arba išklausyti informaciją apie lankytinas Klaipėdos vietas. Stebėjimo režimas leidžia matyti buvusius pastatus dabartinių pastatų vietose.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Produkto dizainas

  Kristina Zakaraitė

  Dantų atspaudų modelių skeneris XYZ scann
  Darbo vadovė doc. Miglė Kibildienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Birutė Simokaitytė

  Simbolis. Plaukai
  Darbo vadovė prof. Jolanta Talaikytė
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Rūta Malžinskaitė

  Lietuvos zoologijos sodo vizualinis identitetas
  Darbo vadovė doc. Rita Brakauskaitė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.