jakovlev-2

Dmitrij Jakovlev

NEMATYTA KLAIPĖDA. VIRTUALUS MUZIEJUS

Kasmet Klaipėdos senamiesčiui vis sunkiau konkuruoti su prekybos centrais, todėl ši vieta pamažu praranda populiarumą tarp turistų ir miesto gyventojų. Dauguma miesto lankytojų nežino, kad didelė Klaipėdos miesto dalis buvo sunaikinta po Antrojo pasaulinio karo, o sužinantys nuolat apie tai kalba ir stebėdamiesi pokyčiais dalijasi senomis nuotraukomis, atvirukų kopijomis arba graviūromis. „Nematyta Klaipėda“ yra unikalus produktas, nuo realių miesto muziejų išsiskiriantis koncepcija ir grafiniu įvaizdžiu. Ši mobilioji aplikacija suteikia galimybę stebėti senąjį miestą tarsi po jį vaikščiojant.

Toks virtualus muziejus yra laisvai pasiekiamas ir interaktyvus. Programai sukurtas pavadinimas, prekinis ženklas, grafinis įvaizdis, vartotojo sąsaja, apipavidalinimas, integruotas fotoaparatas. Be to, sukurta miesto navigacinė sistema, kuri padeda žmogui orientuotis aplinkoje.

Šią programą galima naudoti trimis režimais: žemėlapio, informacijos ir stebėjimo. Įjungus žemėlapio režimą, leidžiama planuoti maršrutą – taip suteikiama galimybė pasirinkti tinkamiausią kelią. Naudodamasis informacijos režimu, vartotojas gali perskaityti arba išklausyti informaciją apie lankytinas Klaipėdos vietas. Stebėjimo režimas leidžia matyti buvusius pastatus dabartinių pastatų vietose.

Kontaktai:
dmitrij.jakovlev@dberlinsky.com
www.dberlinsky.com

 

 

Vilniaus Dailės Akademijos
Architektūros ir dizaino fakultetas
Vizualiojo dizaino katedra

Lekt. Saulius Jusonis