Domas Kaunas

Infrostruktūrinis projektas Žmonės ir laikas

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas prof. Audrius Klimas

XX a. visuomenės išsivystymas pasiekė tokį lygį, kad po kelių amžių pertraukos vėl pradedama domėtis savo šaknimis. Tai tarsi reakcija į kosmopolitizmą – noras save pažinti ir apibrėžti, rasti savo vietą laike ir sparčiai besikeičiančiame vartotojiškame pasaulyje. Beveik kiekvienas žmogus gali surinkti savo giminės istoriją, o šiuolaikinės priemonės padeda tai padaryti greičiau nei bet kada. Genealogines žinias sudaro tekstai, nuotraukos ir schemos, bet paprastai, visa ši informacija egzistuoja atskirai.

Projekto tikslas buvo sukurti infostruktūrą, kuri sujungtų šią informaciją tam, kad savo šaknų pažinimas būtų sklandus ir visavertis procesas. Infostruktūros įgyvendinimui buvo pasirinkta nestandartinė knygos forma. Knyga sudaryta iš trijų dalių: tekstų, nuotraukų ir genealoginių schemų. Visos šios dalys yra sujungtos grafinėmis jungtimis, kurios padeda rasti informaciją apie kiekvieną žmogų, jo ryšius su kitais ir kartu matyti bendrą vaizdą. Kita svarbi šio projekto dalis yra genealoginių schemų pritaikymas. Labiausiai šiuo metu paplitusi schema yra giminės medis, pagrįstas linijiniu žymėjimu, perteikiančiu giminystės ryšius tarp žmonių. Deja, ši schema yra nevisapusė, tad buvo nuspręsta ištirti genealoginių schemų įvairovę.

Atlikus tyrimą, buvo pasirinktos tinkamiausios schemos bei sukurtos naujos. Skirtingų schemų pritaikymas leidžia informatyviai perteikti giminės istoriją ir pateikia visumos vaizdą, kuris yra nematomas tekstinėje informacijoje.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Gintarė Čekanauskaitė

  Knygų serija: Ta ribų Lietuva – valstybės samprata
  Darbo vadovas lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Karolis Bakūnas

  Patefonas Reed Precision
  Darbo vadovas doc. Juozas Brundza
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Gaudrė Murauskaitė

  Karjeros (r)evoliucija
  Darbo vadovas lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.