Vizualiniai garso pojūčių koncertai

Dominyka Barkauskaitė

Vizualiniai garso pojūčių koncertai

Ar galime dalintis ir žongliruoti pojūčiais kaip obuoliais? Tradicinis pojūčių penketukas – klausa, rega, skonis, uoslė ir lytėjimas. Šiuo projektu dizainerė nori paneigti tradicinę pojūčių sampratą ir gilinosi į sinesteziją – neurologinį reiškinį, kai tam tikri pojūčiai susilieja į vientisą srautą.

Projekto tikslas – pasiūlyti inovatyvų garso atkūrimo objektą – instaliacijas, kurios suaktyvina ne tik vartotojiškus poreikius, bet ir vidinius žmogiškuosius pojūčius.

Garsas gali kurti formą ir tapti instrumentu, kuris perteikia dažnius per vizualinę prizmę. Dėl šios priežasties buvo pasitelktos minimalistinės geometrinės formos, kurios nekonkuruoja su muzikos skleidžiama pulsacija. Pagrindinis elementas yra vibracijų ir alsuoklio išjudinamos dinaminės plokštumos inspiruotos biologinių kūnų tekstūrų ir jų pulsacijos. Vartotojas gali pasirinkti individualų garso paveikslą pagal muzikinį stilių ar būseną.

Projekte taip pat yra šviesos šaltinis reaguojantis į garso dažnius. Šviesa įgauna fizinį pavidalą, išryškina paveikslą ir suaštrina emociją.

Vizualizuojamas garsas yra „piešiamas“ gyvai. Vartotojas turi galimybę pamatyti tai, ką girdi, nes muzika įgauna kūną, lytėjimas tampa melodingu, o šviesos galime klausytis.

Projekto pristatomasis klipas čia

Kontaktai:

domebark@yahoo.com

PAGRINDINIS PRIZAS

 

Vilniaus dailės akademija

Vilniaus fakultetas, Dizaino katedra

Prof. dr. Vytautas Kibildis