Dominyka Barkauskaitė

Vizualiniai garso pojūčių koncertai

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis

Ar galime dalintis ir žongliruoti pojūčiais kaip obuoliais? Tradicinis pojūčių penketukas – klausa, rega, skonis, uoslė ir lytėjimas. Šiuo projektu dizainerė nori paneigti tradicinę pojūčių sampratą ir gilinosi į sinesteziją – neurologinį reiškinį, kai tam tikri pojūčiai susilieja į vientisą srautą.

Projekto tikslas – pasiūlyti inovatyvų garso atkūrimo objektą – instaliacijas, kurios suaktyvina ne tik vartotojiškus poreikius, bet ir vidinius žmogiškuosius pojūčius.

Garsas gali kurti formą ir tapti instrumentu, kuris perteikia dažnius per vizualinę prizmę. Dėl šios priežasties buvo pasitelktos minimalistinės geometrinės formos, kurios nekonkuruoja su muzikos skleidžiama pulsacija. Pagrindinis elementas yra vibracijų ir alsuoklio išjudinamos dinaminės plokštumos inspiruotos biologinių kūnų tekstūrų ir jų pulsacijos. Vartotojas gali pasirinkti individualų garso paveikslą pagal muzikinį stilių ar būseną.

Projekte taip pat yra šviesos šaltinis reaguojantis į garso dažnius. Šviesa įgauna fizinį pavidalą, išryškina paveikslą ir suaštrina emociją.

Vizualizuojamas garsas yra „piešiamas“ gyvai. Vartotojas turi galimybę pamatyti tai, ką girdi, nes muzika įgauna kūną, lytėjimas tampa melodingu, o šviesos galime klausytis.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Produkto dizainas

  Evelina Kudabaitė

  GIRIA. Lietuviškų medžių indai
  Lekt. Severija Inčirauskaitė – Kriaunevičienė, Doc. Julija Mazūrienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Edma Sapragonaitė

  Audinių dizaino kolekcija, skirta namų tekstilės gaminiams
  Darbo vadovės: lekt. Severija Inčirauskaitė – Kriaunevičienė, Doc. Rūta Būtėnaitė
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Mantas Bartkus

  Mados viruso vizualizacija masinės gamybos kontekste
  Darbo vadovė Andra Jatautienė
  Vilniaus dizaino kolegija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.