Dora Adomavičiūtė

NORMÃLIAI

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė doc. Renata Maldutienė

Lietuvos gatvėse sunku surasti stilingą vyrą. Ilgiau panagrinėjus stipriąją lytį gatvėse galima susidaryti nuomonę, jog jie dėvi uniformas (daug tamsių spalvų, patogios ir trumpos striukės, džinsai arba tamsios kelnės, paprasti batai). Vyrai vengia aksesuarų, spalvų, makiažo, įdomių šukuosenų ir viso kito, kas yra siejama su moterišku stiliumi. Panašu, kad visuomenėje vis dar egzistuoja tam tikri lyčių standartai, kurie daro įtaką ir mados pasauliui.

Kolekcija NORMÃLIAI norėjau atkreipti dėmesį į aukščiau paminėtą reiškinį. Drabužiais norėjau atskleisti savo požiūrį į stilių ir lyčių standartus. Baigiamajame bakalauro studijų darbe derinamas vyriškumas ir moteriškumas, nei vieno neiškeliant aukščiau kito. Šiai idėjai išreikšti naudojau kraštutinius moteriškumo ir vyriškumo įvaizdžius Lietuvoje („marozas“ ir „fyfa“). Taip stengiausi kurti nestereotipinio vyro įvaizdį ir ironizuoti tariamą idealą. Neskatinu Lietuvos vyrų rengtis tokiais drabužiais, kokius sukūriau, o noriu atkreipti dėmesį, jog Lietuvoje vyrai susivaržę ir beveik nepuoselėja asmeninio stiliaus.

Tikiu, jog menas ir dizainas gali prisidėti prie žmonių „auklėjimo“ ir viliuosi, jog mano kolekcija paveiks nors vieną žmogų, net jei tas vienintelis žmogus esu aš. Per kūrybinį procesą praplėčiau akiratį ir smarkiai pakeičiau požiūrį į asmeninę kūrybą. Keisti tai, kas normalu ir priimtina, yra lėtas procesas, tačiau be veiksmų nebūna rezultatų.

VISKAS BUS NORMÃLIAI!

KITI NUGALĖTOJAI

 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Eglė Bačianskaitė

  Vidinio tilsmo kambarys
  Darbo vadovas doc. Ramūnas Banys
  Vilniaus dailės akademija
 • 15min.lt Publikos prizas
  Komunikacijos dizainas

  Greta Janutytė

  Socialinis projektas-instaliacija „Pagalbos refleksas“
  Darbo vadovas doc. Robertas Jucaitis
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Viktorija Rozenbergaitė ir Paulius Stalionis

  Opozicija masinės mados agresijai kolekcijoje ANTI. MAS
  Darbo vadovė doc. Alevtina Ščepanova
  Vilniaus dizaino kolegija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.