Edita Daraškaitė

Gyvybių santykiai urbanizuotame kontekste. Laukinių gyvūnų buveinių problematika. Laukinių gyvūnų buveinių dizaino sprendimai miesto infrastruktūroje

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovai: Prof. Juozas Brundza, Lekt. Gintarė Černiauskaitė

Šiame tiriamajame darbe nagrinėjama laukinių gyvūnų dirbtinių buveinių problematika urbanizuotame kontekste. Aptariami sinantropinių ir neprisitaikančių gyvūnų rūšių pavyzdžiai, analizuojama, kaip dirbtinės gyvūnų buveinės integruojamos į parkų projektus. Atliekami tyrimai su biologais, svarstomi dizaino sprendimai, kurie padės sumažinti gyvūnų rūšių nykimą. Norint atkurti rūšių populiacijas, svarbu didelis buveinių kiekis, todėl projekte numatomos užduotys vaikams, kurie būreliuose ir kitose popamokinėse veiklose galėtų patys kurti dirbtines buveines. Projekto metu sukurtos trys dirbtinės buveinės pasirinktiems laukiniams gyvūnams: čiurliui, ežiui ir vėžiui. Taip pat parengtos instrukcijos, kaip patiems sukurti dirbtines buveines laukiniams gyvūnams. Rokiškio dailės mokykloje buvo atliktos kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Mados dizainas

  Rugilė Sadauskaitė

  Militarizmas šiuolaikiniame mados dizaine – kūrybinė funkcionalumo ir iliustratyvumo interpretacija
  Darbo vadovė doc. Justė Tarvydienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Produkto dizainas

  Liepa Marija Gradauskaitė

  Skulptūrinis objektas „Pod“
  Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Dovydas Jakas

  Edukacinis leidinys „Hipernormalus“
  Darbo vadovė dr. Rūta Mickienė
  Vilniaus dailės akademija 

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.