Eglė Bačianskaitė

Vidinio tilsmo kambarys

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas doc. Ramūnas Banys

Kuriant „Vidinio tilsmo kambario“ projektą, remtasi Vydūno biografija, kūryba, siekiant šiuolaikiniam lankytojui parodyti Vydūno asmenybės ir jo filosofijos aktualumą ir šiandien. Vidinis tilsmas – tai būtis su savimi, per kurį, pasak Vydūno, gali pažinti save. Šiai temai plėtoti pritaikoma moderni ekspozicija, kurioje lankytojas per kelias praleistas su savimi minutes susipažįsta su tuo, kuo gyveno pats rašytojas. Taigi, nedidelė interaktyvi ir moderni lytėjimo, garso ir šviesų erdvė ir Vydūno gyvenimo filosofija sukuria vientisą minties iš praeities ir dabartinės technologijos pasaulio sintezę – lengviau prieinamą, suprantamą, pritraukiančią muziejinę informaciją įvairaus amžiaus lankytojui.

Remiantis knygos „Sveikata. Jaunumas. Grožė“ originalia Vydūno iliustracija „Žmogus su įvairiomis savo gyvatomis ir jų jėgomis“, suprojektuota LED lempų šviesos instaliacija, kuri įsijungia lankytojui įėjus į patalpą ir užfiksavus sensoriui. Ant faneros plokštės, padengtos fenolio plėvele, išpjaustytas grafinis piešinys, kuris vaizduoja tris ratus: išorinis ratas – linijos, kurios simbolizuoja „Dvasią – Sielą, Esmingąjį aš“, vidurinis ratas – apskritimai – tai „Minčių gyvata, Protavimo aš“ ir centrinis ratas – „Jausmų gyvata, Kintantis aš“. Šviesos įsijungia eilės tvarka, nuo išorinio rato iki vidinio, lankytojui artėjant prie centro. Atsistojus centre, įsijungia vertikalios šviesos projekcijos, kurios simboliškai primena lietų ar medžio kamienus. Priešais lankytoją – planšetė, kurios ekrane gali pamatyti save. Savęs stebėjimas ekspozicijoje – tai būties su savimi, įsigilinant į save, temos plėtojimas. Kiekvienas lubų ir grindų LED lempų ratas turi garsinę instaliaciją, kuri įsijungia kartu su šviesomis. Pasirinkti raminantys, tačiau modernūs, naujosiomis technologijomis išgauti garsai, primenantys vėją, paukščių čiulbėjimą, krentantį akmenį.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Komunikacijos dizainas

  Agnė Žiūkaitė

  Intervencinis socialinis projektas „Juoda turi balto“
  Darbo vadovė lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Kasparas Starinskas

  Darbas žmogų puošia
  Darbo vadovas doc. Povilas Juškaitis
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Barbora Skaburskė

  Giacomo Puccini Opera Turandot
  Darbo vadovė prof. Virginija Idzelytė-Dautartienė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.