Elena Kanarskaitė

Interaktyvi instaliacija „Pasilikti veidrodyje“

Šis projektas –tai mūsų vidinio pasaulio simbolinė reikšmė, kurį galima pasiekti per sapno būseną. Pasak Juri Lotman, „sapnas —tai semiotinis mūsų veidrodis“. Veidrodis priskiriamas vienai seniausių archetipų grupei ir išsiskiria savo misticizmu. Miego būsenoje praleidžiame trečdalį savo gyvenimo laiko. Smegenys tęsia funkcionavimą ir jose pradedami generuoti neapibrėžti vaizdiniai: fragmentai iš gyvenimo, įvairūs daiktai, simboliai, žmonės, akimirkos, kuriuose lengvai galime pasiklysti. Sapnuose ne vien slypi pasakiški ir idealizuoti vaizdai, o dažnai nugula mūsų potrauminiai ir negatyvūs prisiminimai, kurie kartais gali net bauginti, po tokių sapnų ryte pabudę džiaugiamės, jog tai tik sapnas.

Projektas kviečia pasilikti mistiškame ir neapibrėžties pilname sapno pasaulyje, pasineriant į simuliaciją kuriančią būseną, kurioje vyrauja daugybė vizualių detalių ir elementų, neatitinkančių realybės normų arba esančių labai arti jos. Interaktyvi instaliacija yra priemonė, leidžianti žiūrovui panirti į tą būseną, pasitelkiant skirtingų medijų, tokių, kaip garsas, vaizdas, šviesa ir praturtinta realybė, sinergiją.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Mados dizainas

  Urtė Vosyliūtė

  „Daiktų atmintis“ ( „Memory of items“-angl.)
  Darbo vadovai: doc. Dainius Bendikas, doc. Alevtina Ščepatova
 • Pagrindinis prizas
  Dizaino tyrimai

  Viktorija Stundytė

  Tiriamasis darbas: „Šiuolaikinių valgymo įpročių stebėsena iš dizaino perspektyvos ir patirčių gerinimas”. Kūrybinis darbas: „Valgymo potyriai: stalo atributų dizainas”
  Darbo vadovai: doc. meno licenciatas Mantas Lesauskas, doc. Julija Mazūrienė
 • Pagrindinis prizas
  Produkto dizainas

  Milda Pakarklytė

  Gyvenimas po gyvenimo
  Darbo vadovas doc. Šarūnas Šlektavičius