Daukantė Subačiūtė

Visual CV manipulations

Vilnius Academy of Arts
Lect. Marius Bartkus

Įdomaus CV rengimas neturėtų būti vien grafikos dizainerių užsiėmimas, reikalingas tik meno specialybių atstovams. Gerai parinktos medijos gali tapti pagalbine priemone, atskleidžiančia ankstesnio ar siekiamo darbo ypatumus, įgytas savybes. Pasirinktas medžiagiškumas, naudojant dizaineriams žinomas kompiuterines programas, gali padėti paslėpti kandidato stokojamus įgūdžius, o taikliai parinkta forma – atskleisti daugiau nei galėtų įprastas baltas A4 lapas. Tyrinėjant analogus, matyti, kad net grafikos dizaineriai savo gyvenimo aprašymą kartais pateikia ant pieno pakuotės, nors su pienu neturi nieko bendra. Taigi pasirinkta CV forma turėtų papildyti tekstą, o ne jam prieštarauti.

Išanalizavus šimtą atsitiktinių CV paaiškėjo daromos klaidos. Straipsniuose „Kaip rašyti CV“ pateikiamą informaciją apibendrinau leidiniu, kuriame kiekvieną faktą paremia bent trys šaltiniai. Vizualizavau ir kvailokus pasiūlymus, pavyzdžiui, „Patį gyvenimą galite įrašyti prie darbo patirties“.

Tyrimais atskleidus teigiamą darbdavių požiūrį į vaizdo CV, kyla įtarimas, kad kitaip transliuojamas gyvenimo aprašymas taip pat pradžiugintų.

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.