Dora Adomavičiūtė, NORMALIAI

Dora Adomavičiūtė

NORMÃLIAI

Lietuvos gatvėse sunku surasti stilingą vyrą. Ilgiau panagrinėjus stipriąją lytį gatvėse galima susidaryti nuomonę, jog jie dėvi uniformas (daug tamsių spalvų, patogios ir trumpos striukės, džinsai arba tamsios kelnės, paprasti batai). Vyrai vengia aksesuarų, spalvų, makiažo, įdomių šukuosenų ir viso kito, kas yra siejama su moterišku stiliumi. Panašu, kad visuomenėje vis dar egzistuoja tam tikri lyčių standartai, kurie daro įtaką ir mados pasauliui.

Kolekcija NORMÃLIAI norėjau atkreipti dėmesį į aukščiau paminėtą reiškinį. Drabužiais norėjau atskleisti savo požiūrį į stilių ir lyčių standartus. Baigiamajame bakalauro studijų darbe derinamas vyriškumas ir moteriškumas, nei vieno neiškeliant aukščiau kito. Šiai idėjai išreikšti naudojau kraštutinius moteriškumo ir vyriškumo įvaizdžius Lietuvoje („marozas“ ir „fyfa“). Taip stengiausi kurti nestereotipinio vyro įvaizdį ir ironizuoti tariamą idealą. Neskatinu Lietuvos vyrų rengtis tokiais drabužiais, kokius sukūriau, o noriu atkreipti dėmesį, jog Lietuvoje vyrai susivaržę ir beveik nepuoselėja asmeninio stiliaus.

Tikiu, jog menas ir dizainas gali prisidėti prie žmonių „auklėjimo“ ir viliuosi, jog mano kolekcija paveiks nors vieną žmogų, net jei tas vienintelis žmogus esu aš. Per kūrybinį procesą praplėčiau akiratį ir smarkiai pakeičiau požiūrį į asmeninę kūrybą. Keisti tai, kas normalu ir priimtina, yra lėtas procesas, tačiau be veiksmų nebūna rezultatų.

VISKAS BUS NORMÃLIAI!

Kontaktai
dora.adomaviciute@gmail.com
8 656 17 774

 

 

Vilniaus dailės akademija
Vilniaus fakultetas
Kostiumo dizaino katedra

Doc. Renata Maldutienė

1
2 3_reprezentacine 4 5 6 7 8
9