Gabrielė Ugnė Petrauskaitė

„Skaros sekančios pasakas“

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas lekt. dokt. Edvardas Kavarskas

Vaiko ir senelių santykių glaudumas yra idėjinis mano projekto pagrindas. Ieškojau sąsajos ir jungties, kuri padėtų sukurti tarpusavio ryšį. Ryšio perdavimo objektu tapo skara, kuri komunikuoja per pasakos formą. Skara yra pakankamai statiškas fizinis objektas, todėl įdomus uždavinys buvo organiškai suderinti dinamiką ir statiką kartu. Praturtintos realybės principas padėjo sujungti dinamines animacijas su statiškomis iliustracijomis, esančiomis skaroje. Lietuvių liaudies stebuklinės pasakos turtingos mistiškų simbolių, stebuklingų daiktų bei gamtos motyvų – visa tai tapo svarbiais elementais kuriant pasakų iliustracijas. Visų pasakų iliustracijos yra mano asmeninė interpretacija, kuri laisvai leido ieškoti kitokių formų ir jas deformuoti, jungti neįprastas detales su įprastais objektais.

Pasaka – tarsi tikrovės fikcija, kurioje gyvena skirtingų formų personažai ir daiktai. Įdomiu uždaviniu tapo perkelti pasaką į visiškai priešingą platformą nei knyga. Praplėčiau matymo ribas sukurdama kitą virtualią platformą, kurioje iliustracijos trumpam atgyja. Užkoduodama iliustracijas skarose jose paslėpiau judančias animacijas. Animacijos pratęsia pasakos istoriją, padeda ją papasakoti remiantis svarbiausiais įvykiais. Animacijas praturtinau natūraliais gamtos garsais, padedančiais lengviau pajusti gamtinių formų dinamiškumą, kintamumą. Vandens bangų garsas ir su juo veikiantys judančių bangų elementai sudaro tarsi du juslinius dirgiklius, į kuriuos reaguoja žmogaus rega ir klausa tuo pačiu metu. Rezultate graži idėja pavirto į išskirtinį produktą, turintį edukacinę, estetinę bei funkcionalią pusę.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Komunikacijos dizainas

  Otilija Morozaitė

  „Sampyna” – interaktyvi priemonė karo pabėgėlių integracijai Lietuvoje gerinti
  Doc. Robertas Jucaitis
  Vilniaus dailės akademija
 • Mados dizainas

  Virginija Valeišaitė

  Circus
  Darbo vadovė prof. dr. Jolanta Vazalinskienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Mados dizainas

  Kristina Vyzaitė

  2093
  Darbo vadovė doc. Renata Maldutienė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.