Gintarė Ribikauskaitė

Spekuliatyvaus dizaino projektas: Nuodų pakuotės „Because_of“

Vilniaus dailės akademija
Lekt. dokt. Edvardas Kavarskas

Spekuliatyvaus dizaino projektas „Because_of“ skatina kuriančius žmones susimąstyti apie darbo etikos ribų egzistavimą. Šioje diskusijoje svarbiausia kiekvienam suvokti, kur yra jo, kaip kūrėjo / dizainerio riba, kurią vis dar gali peržengti. Šiuo metu vieni kuria pakuotes alkoholiui ar cigaretėms, kiti to atsisako. Dėl ko tai įvyksta? Nuodų pakuotės yra provokacija – vizuali diskusijos išraiška. Nuodai ne visuomet buvo blogis, kokaino lašai vaikams XIXa. pabaigoje ir 2015 metais kurtos atlikėjo Snoop Dogg pakuotės marihuanai. Ar tai tik reglamentavimo klausimas ar čia slypi kažkas daugiau?

Kuriant pakuotes remtasi septyniomis mirtinomis nuodėmėmis. Puikybė, kerštas, geismas, apsirijimas, godumas, pavydas ir tuštybė. Kiekviena iš šių nuodėmių turi savo ambasadorių – žinomą istorinę asmenybę, kuri nuodijo arba buvo nunuodyta dėl vienos iš paminėtų priežasčių. Šis projektas yra unikalus išsiskiria iš kitų tuo, jog pasitelktos įvairios technikos atskleisti išskirtines asmenybes, jų gyvenimo laikotarpius bei simboliką pakuotės dizaine.

„Because_of“ yra spekuliatyvus projektas, siekiantis parodyti maksimaliai tikrovišką neegzistuojantį produktą, kuris sukeltų intrigą bei provokuotų kalbėti apie tai, apie ką šiandien vengiama garsiai šnekėti, o tik tyliai šnabždėtis. Nenuodinga ribų paieška jums ir apie jus.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Gintarė Ribikauskaitė

  Spekuliatyvaus dizaino projektas: Nuodų pakuotės „Because_of“
  Lekt. dokt. Edvardas Kavarskas
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Otilija Morozaitė

  „Sampyna” – interaktyvi priemonė karo pabėgėlių integracijai Lietuvoje gerinti
  Doc. Robertas Jucaitis
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Austėja Platūkytė

  Zero Waste – gyvenimo būdas be atliekų
  Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.