rib

Gintarė Ribikauskaitė

Spekuliatyvaus dizaino projektas: Nuodų pakuotės „Because_of“

Spekuliatyvaus dizaino projektas „Because_of“ skatina kuriančius žmones susimąstyti apie darbo etikos ribų egzistavimą. Šioje diskusijoje svarbiausia kiekvienam suvokti, kur yra jo, kaip kūrėjo / dizainerio riba, kurią vis dar gali peržengti. Šiuo metu vieni kuria pakuotes alkoholiui ar cigaretėms, kiti to atsisako. Dėl ko tai įvyksta? Nuodų pakuotės yra provokacija – vizuali diskusijos išraiška. Nuodai ne visuomet buvo blogis, kokaino lašai vaikams XIXa. pabaigoje ir 2015 metais kurtos atlikėjo Snoop Dogg pakuotės marihuanai. Ar tai tik reglamentavimo klausimas ar čia slypi kažkas daugiau?

Kuriant pakuotes remtasi septyniomis mirtinomis nuodėmėmis. Puikybė, kerštas, geismas, apsirijimas, godumas, pavydas ir tuštybė. Kiekviena iš šių nuodėmių turi savo ambasadorių – žinomą istorinę asmenybę, kuri nuodijo arba buvo nunuodyta dėl vienos iš paminėtų priežasčių. Šis projektas yra unikalus išsiskiria iš kitų tuo, jog pasitelktos įvairios technikos atskleisti išskirtines asmenybes, jų gyvenimo laikotarpius bei simboliką pakuotės dizaine.

„Because_of“ yra spekuliatyvus projektas, siekiantis parodyti maksimaliai tikrovišką neegzistuojantį produktą, kuris sukeltų intrigą bei provokuotų kalbėti apie tai, apie ką šiandien vengiama garsiai šnekėti, o tik tyliai šnabždėtis. Nenuodinga ribų paieška jums ir apie jus.

Kontaktai:

gintareribikauskaite@ymail.com
+370 6 584 4274

PAGRINDINIS PRIZAS

15MIN.LT PUBLIKOS PRIZAS

Vilniaus dailės akademija

Vilniaus fakultetas Grafinio dizaino katedra

Lekt. dokt. Edvardas Kavarskas