Goda Gontytė

Goda Gontytė VDA baigė dizaino studijas, taip pat studijavo Gerrito Rietveldo akademijoje Amsterdame. Tarpdisciplininio meno kūrėja, pastaruosius dešimt metų dirbusi reklamos ir mados srityse. Patirties sėmėsi kurdama tarp skirtingų miestų – Vilniaus, Kopenhagos ir Amsterdamo. Ši daugiasluoksnė patirtis atsispindi ir jos kūryboje, didžiausią dėmesį ji skiria idėjai, jos komunikacijai.

Pasak Godos, smalsumas yra didžiausia kūrėjo vertybė, kaip ir vis naujų klausimų kėlimas ir bandymas į juos atsakyti. „Prieš pradedant projektą, koks jis bebūtų, niekada nežinai, kur link nuves galutinis rezultatas. Noras tai sužinoti man pačiai yra didžiausias įkvėpimo šaltinis. Kūrybą įsivaizduoju kaip kolaboraciją, skirtingų žanrų dialogą, todėl matau dizaino profesiją kaip nuolatinę diskusiją tarp įvairią patirtį sukaupusių žmonių“, – sako Goda.

Madoje dialogas tarp skirtingų meno formų yra ypač pastebimas. Apie tai, kas mes esame, kur gyvename, su kuo save gretiname, koks mūsų požiūris į ekologiją, lygias galimybes, kalbame ir per savo daiktus. Atsirinkdami tai, kas mums svarbu, kuriame aplinką tokią, kokia ji yra.

Šiuo metu kūrėja daugiausia laiko praleidžia dirbdama prie meno projektų. Vienas jų – besitęsiantis „Elasticities“ projektas, dedikuotas skirtingiems miestams.

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.