1. reprezentacine

GRAŽINA BOČKUTĖ

Sensus

Sensus – (pajausti, suprasti) tai modifikuojamas funkcinis aksesuaras neregiams ir silpnaregiams, skirtas nešioti kartu su baltąja lazdele kaip priedą padedantį išvengti įvairių kliūčių (ypač aukščiau juosmens lygio).

Prietaisas yra aktualus, nes net 3,3% pasaulio populiacijos yra neregiai ir silpnaregiai, Lietuvoje – 15 tūkst., silpnaregių, 4 tūkst. neregių. Atliktas analogų bei vartotojų tyrimas atskleidė, kad rinkoje esantys produktai įvertinami kaip nepatogūs, neskirti matyti kliūtis aukščiau juosmens lygio. Neregiams skirti akiniai neišvaizdūs, vibracija skleidžiama jautriausioje galvos zonoje. Įvairūs prietaisai laikomi delne užima delną, o neregių rankos yra jų akys, todėl labai svarbu juos palikti laisvus.

Prietaisas mato kliūtis infraraudonųjų spindulių sensoriumi ir apie artėjančią kliūtį praneša intensyvėjančia vibracija, galima reguliuoti atstumą. Įvairios įdedamos į jį jungtelės leidžia prietaisui prisitvirtini prie įvairių vietų: ant rankos, ant piršto, ant baltosios lazdeles, ant įvairių rūbų vietų. Siekta sukurti tokį produktą, kurį neregys nori turėti pagal funkciją, o matantysis – matyti, skirti dėmesio prietaiso išvaizdai taip padedant formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į neregius, integruoti, padėti jiems kasdieniuose veiksmuose.
Kuriant šį produktą buvo konsultuojamasi su neregiais ir silpnaregiais, įstaigomis, bendradarbiauta su kitų sričių specialistais. Šiam prietaisui taip pat sukurtas kompaktiškas dėklas, kuriame ne tik lengvai sudedamos jungtys, laikomas prietaisas, tačiau dėkle esantis kroviklis krauna prietaisą. Veikiantį prietaiso prototipą jau išbandė dešimtis neregių ir silpnaregių ir laukia šio produkto rinkoje.

Kontaktai
grazina.bockute@gmail.com
8 653 57 345

PAPILDOMAS
PRIZAS

Vilniaus dailės akademija
Vilniaus fakultetas
Dizaino katedra

Lekt. Deividas Juozulynas

6bw

7bw

1

2

3

16

005