Greta Ūbaitė

Teorinės dalies tyrimas: „Perdirbto drabužio pritaikomumo galimybės”. Kūrybinė dalis: „Meninės erdvės konceptas MUTED”.

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė prof. dr. Jolanta Vazalinskienė

Teorinės dalies tyrimas: „Perdirbto drabužio pritaikomumo galimybės”

Analizuojant perdirbimo pavyzdžius muziejuose bei spaudoje, teoriniame darbe aptariamos drabužių perdirbimo tradicijos ir metodai, pagrindžiant problematiką, jog nepaisant to, kad pačioje madoje nuolatos yra siekiama naujumo, perdirbimo principai egzistavę jau XVIII a. mažai pakito. Problematikai spręsti darbe atliekamas empirinis dizainerių ir prekinių ženklų produkcijos tyrimas, nagrinėjami perdirbimo metodai šiuolaikinėje madoje, ieškomos alternatyvos perdirbtų gaminių pritaikomumui. Teorinės medžiagos susisteminimas bei atlikti asmeniniai kūrybiniai eksperimentai, leidžia nusibrėžti gaires ir įrankius perdirbimo plėtros metodui ir naujų formų sukūrimui taip pasiekiant teorinio darbo tikslą – išplėsti perdirbtų gaminių pritaikomumo galimybes aprangoje, mene, interjere.

Kūrybinė dalis: „Meninės erdvės konceptas MUTED”.

MUTED išskirtinumas – perdirbtų, rankų darbo gaminių pritaikomumo paieškos ir plėtra. Noras išpildyti gaminio dizainą taip, jog šis galėtų sėkmingai funkcionuoti ne tik ant gaminį dėvinčio žmogaus kūno, bet tuo pačiu veikti kaip meninis ar interjero objektas žmogaus namų aplinkoje. Kūryba ir pritaikomumas – tai raktiniai žodžiai, kuriais siekiama pabrėžti kūrybinį kontaktą ir saviraišką tarp gaminį turinčio vartotojo ir jį supančios erdvės.

Ieškant žaliavos kūrybiniam projektui, bendradarbiauta su Kaune esančia įmone UAB „Denateksa“. Kūrybiniam autorės darbui įmonė leido naudoti jų gaminimo metu defektuotą, neatitinkančią kokybės standarto produkciją, nailonines pėdkelnes, mainais į kūrybinio darbo rezultatų viešinimą, kaip įmonės vieną iš tvarumo strategijų. Bendraujant su įmonės atstovais, buvo išreikštas susirūpinimas ekologiniais aspektais ir kaip jų defektuotą produkciją būtų galima kūrybiškai pakartotinai panaudoti.

KITI NUGALĖTOJAI

 • 15min.lt Publikos prizas
  Komunikacijos dizainas

  Elena Motiejūnaitė

  Virtualios realybės instaliacija „Užmirštas miškas“
  Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Viktorija Mankevičiūtė

  Vaikų ligoninės procedūrų draugas LOO
  Darbo vadovas prof. Juozas Brundza
  Vilniaus dailės akademija
 • Dizaino tyrimai

  Karolina Petraitytė

  Edukacinių priemonių kolekcija „EDi creator“
  Darbo vadovės: Doc. Miglė Kibildienė,  Doc. dr. Rasa Janulevičiūtė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.