1_Reprezentacine

GRETA UNGUVAITYTĖ

Urnų kolekcija

Visi žmonės skirtingi. Taip ir sukurtos urnos - kiekvienąkart unikalios. Parinkta jų gamybos technologija leidžia išgauti vis kitokius, unikalus paviršius, faktūras. Tai tarsi asocijuojasi su žmogaus gyvenimo gijomis. Prasmė slypi ir pagrindinėse daiktų detalėse su kiauryme - tai tarsi sielos vartai, leidžiantys žmogui ramiai išeiti į kitą gyvenimą.

Kolekciją sudaro trijų skirtingų dydžių ilgaamžiškos urnos, trijų skirtingų dydžių suyrančios urnos ir urnelė - kamerinis objektas, skirtas mirusio žmogaus atminimui. Taigi, urnos pasirinkimas, esant skirtingiems vartojimo/laidojimo scenarijams, žmogui tampa paprastesnis.

ILGAAMŽIŠKOS URNOS skirtos laidojimui kolumbariumuose. Galimi skirtingi spalviniai variantai, derinti su sriegine aliuminio detale. Detalė gali būti graviruojama. Urnos lipdytos iš balto molio su šamoto priemaiša, degtos 1000 °C temperatūroje ir glazūruotos viena arba keliomis glazūromis.

SUYRANČIOS URNOS skirtos laidojimui žemėje. Galimi skirtingi spalviniai variantai, derinti su natūralaus ąžuolo kamščiu. Urnos lipdytos iš balto molio su šamoto priemaiša, trintos sausu pigmentu ir degtos 800 °C temperatūroje. Žemėje gavusios drėgmės urnos po kurio laiko subliūkšta ir kartu su pelenais išsiskaido dirvožemyje.

URNELĖS skirtos mažai dalelei pelenų - mirusiojo atminimui. Galimi skirtingi spalviniai variantai, derinti su sriegine aliuminio detale. Detalė gali būti graviruojama. Urnelės lipdytos iš balto molio su šamoto priemaiša, degtos 1000 °C temperatūroje ir glazūruotos viena arba keliomis glazūromis.

Kontaktai
gggretaaa@gmail.com
8 623 32 761

Vilniaus dailės akademija
Vilniaus fakultetas
Dizaino katedra

Doc. Povilas Juškaitis

2m

3_suyrancios-m

4_ilgaamzes-m

5_urneles-m