Gretė Labanauskaitė

Interaktyvi mados kolekcija T U

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė: Jurgita Januškevičiūtė

Baigiamojo darbo tema: Brailio rašto motyvo ir taško interpretacija bei aklumo problematika eksperimentinėje interaktyvioje mados kolekcijoje. Aklieji ir silpnaregiai informacijos prieinamumo prasme yra labai pažeidžiama visuomenės dalis. Jų dalyvavimas meno kūrimo ir jo pažinimo procese yra labai apribotas: jie negali tinkamai apžiūrėti meno eksponatų, jiems sunku garantuoti lygias teisias, kaip ir visiems dalyviams. Todėl svarbu pritaikyti ir paaiškinti kolekcijos modelių vizualią: formą, spalvą, medžiagiškumą, idėją ir prasmę. Silpnaregiams orientuotis aplinkoje padeda spalvų kontrastai kaip juoda/balta, kokia ir yra kolekcijos spalvinė gama. Lytėjimui išgauti, aprangos modeliuose buvo panaudotos įvairios medžiagos, ne tik tekstilė, bet ir lakas, metalas, sagos, užtrauktukai, dažai, laidų dirželiai. Stipresniam modelių suvokimui prisideda garsas bei skirtingi kvapai.Kolekcijos plakatas inspiruotas Pantone (sistematizuotos spalvų sistemos ir organizacijos), kuri kiekvienais metais išrenka tendencingą spalvą. Idėja –kitų metų tendencija – juoda spalva, kuri parodo, kad juoda gali tapti nauja negalios normalizavimo spalva. Aprangos modelius dengia stilizuota sienelė, kuri parodo regintiesiems kaip tą patį vaizdą mato silpnaregiai. Sienelėje išpjauti kvadratai tai –sąsaja su pikseliais, pro kuriuos regintieji gali matyti realų vaizdą. Pikseliai vaizduojami ir pakvietimuose, kuriuose visos kolekcijos nuotraukos –pikseliuotos, siekiant intriguoti parodos lankytoją. Kolekcija TU tai paroda skirta meno erdvėms, muziejams, bibliotekoms, edukacinėms programoms, kurių metu asmenys bus kviečiami naudosis kitais pojūčiais: lytėjimu, klausa ir uosle norint pamatyti esantį vaizdą.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Dizaino tyrimai

  Viktorija Stundytė

  Tiriamasis darbas: „Šiuolaikinių valgymo įpročių stebėsena iš dizaino perspektyvos ir patirčių gerinimas”. Kūrybinis darbas: „Valgymo potyriai: stalo atributų dizainas”
  Darbo vadovai: doc. meno licenciatas Mantas Lesauskas, doc. Julija Mazūrienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Gretė Labanauskaitė

  Interaktyvi mados kolekcija T U
  Darbo vadovė Jurgita Januškevičiūtė
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Adelė Burokaitė

  Kur aš?
  Darbo vadovė doc. dr. Renata Maldutienė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.