Šiandien lis_9

Ieva Užkurataitė

Kolekcija „Šiandien lis“

Šio darbo tikslas - išsiaiškinti ar vaiko kūrybinių galių išlaisvinimas yra raktas į tikrojo "aš" paieškas, tolesnį kūrybiškumą. Bakalauro studijų baigiamajame darbe analizuoju asmenybės identifikavimo problemą remdamasi savo vaikystės piešiniu, asmenine patirtimi bei retrospektyviniu požiūriu į savo kaip kuriančio žmogaus gyvenimą. Mano darbas siekia atkreipti dėmesį į žmonių supanašėjimo, mažo kūrybiškumo problemą.

Pradėti šį darbą įkvėpė Dano Heatho mintis, kad gebėjimas išsisakyti žodžiais, skaičiais, piešiniais, muzikos garsais, gestais pagerina adaptaciją, nes iš karto galima pamatyti savo praeitį, dabarties akimirką, numatyti ateities veiklos padarinius.

Nusprendžiau paanalizuoti savo kaip kuriančio asmens gyvenimą, įrėminti savo praeitį ir dabartį kolekcijoje. Naudojant motyvą iš savo vaikystės ir kuriant drabužius, siekiau suvienyti pirmykštį kūrybiškumo pradą ir dabartį.

Kolekcijos pavadinimas -„Šiandien lis“. Lietų pasirinkau neatsitiktinai. Atlikusi vaikų piešinių analizę pastebėjau, kad dažniausiai mažyliai vaizduoja dangų ir lietų. Šie elementai įprasmina laikotarpį, kai visi žmonės yra kūrybingi.

Dažnai kūrybiškumas ankstyvame amžiuje slopinamas aplinkos veiksnių, todėl tai negatyviai atsiliepia ateityje, net lemia pilkos masės susiformavimą. Neretai kūrybiškumas tampa pavojingu, nes tėvai savo vaikams linki neišsiskirti iš bendraamžių.

Tačiau  visuomenės raidos istorija liudija, jog tobulėjimą lemia ne tik naujų technologijų kūrimas, bet ir netikėtos idėjos ir hipotezės, kurios neretai pradžioje sutinkamos skeptiškai.

 

Kontaktai:

ieva.uz@gmail.com

PAPILDOMAS PRIZAS

 

Vilniaus dailės akademija

Vilniaus fakultetas Kostiumo dizaino katedra

Šiandien lis_1 Šiandien lis_2 Šiandien lis_3 Šiandien lis_4 Šiandien lis_5 Šiandien lis_6 Šiandien lis_7 Šiandien lis_8