Jolita Jurčiukonytė

Santykis penktuoju

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė

Projekto tikslas – skatinti žmones išreikšti savo emocijas teksto pagalba, taip išreiškiant ir kuriant tvirtesnius tarpasmeninius santykius. Kadangi, žmogus iš prigimties yra sociali būtybė, kuri negali egzistuoti be kitų žmonių, jam nuolat reikia bendrauti.

Šiandien, bendravimo kokybė yra suprastėjusi, mes apsistatome oficialumo sienomis, dažnai santykiuose ieškome tik naudos. Todėl noriu priminti žmonėms apie nuoširdų, atvirą bendravimą, kai neesame apriboti nei institucijų, nei kokių nors kitų taisyklių ar normų.

Projekto pagrindas yra šriftas. Kitaip, nei bendraujant žodžiu, raštu mes atskleidžiame mažiau emocijų, neturime galimybės perteikti neverbalinį bendravimą, balso toną, intonaciją. Šriftas taip pat mums nesuteikia galimybės keisti vizualinio supratimo apie parašytą tekstą, nes dažniausiai mes neturime galimybės to šrifto pakeisti ir perduoti vizualią žinutės emociją.

Šis projektas suteikia galimybę parašyti žinutę, ją deformuoti, taip suteikiant jai emociją ir išsiųsti žmogui, su kuriuo norime palaikyti geresnius santykius.

Projektui sukurta: šriftas, šrifto deformacijos, internetinis puslapis, kuriame galima sukurti žinutę.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Mantas Bartkus

  Mados viruso vizualizacija masinės gamybos kontekste
  Darbo vadovė Andra Jatautienė
  Vilniaus dizaino kolegija
 • Produkto dizainas

  Edma Sapragonaitė

  Audinių dizaino kolekcija, skirta namų tekstilės gaminiams
  Darbo vadovės: lekt. Severija Inčirauskaitė – Kriaunevičienė, Doc. Rūta Būtėnaitė
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Austėja Pajarskaitė

  Socialiniai plakatai „Manipuliacija vartotoju“
  Darbo vadovas lekt. Andrejus Repovas
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.