semc

Justina Semčenkaitė

Kūrybinė drabužių kolekcija „GIRL POWER”

GIRL POWER - tai kūrybinė drabužių kolekcija - manifestas, skatinanti pažvelgti į šiandienos grožio standartus per ironijos prizmę. Kartu tai yra žinutė jaunoms merginoms, įkvepianti nebijoti atsiriboti nuo egzistuojančių ir medijų brukamų grožio kanonų bei iškelianti unikalumą kaip svarbiausią aspektą.

Kolekcijos vizualizacija - humoras, “mergaitiška” simbolika ir rožinė spalva, naudojama kaip pagrindinė komunikacija su auditorija.

Kiekvienas kolekcijos kostiumas turi savo atskirą reikšmę - plastikinis kostiumėlis, papų paltas, pletkų kostiumas - todėl gali būti tiek rodomas ant podiumo kaip mados atributas, tiek eksponuojamas kaip meno kūrinys, tiek nešiojamas kasdien - drabužio transliuojama žinutė, kaip manifesto dalis, pasiteisina įvairiuose kontekstuose.

Kolekcijoje svarbus vaidmuo tenka tekstilei ir rankų darbui - naudojamos tokios technikos kaip veltinis, siuvinėjimas, aplikacija, mezgimas. Pasitelkus paradokso principą šios priemonės padeda dar geriau išpildyti kolekcijos idėją, pavyzdžiui, kuriant katės kostiumą pasirinkta mezgimo technika padeda seksualios katytės įvaizdį perkelti į kitą lygmenį - tarsi katytė, kostiumas aptemptas, tačiau yra megztas stambiais siūlais, dengia visą kūną, o dar turi uodegą bei ausis; papų paltas - atliktas naudojant veltinio techniką, dengia kūną tarsi kokonas, tačiau atidengia daugiau nei betkuris drabužis; apatinių suknelei naudojamas gausus siuvinėjimas, tačiau didžioji dalis siuvinėjimo - tai milžiniški apatiniai, kas priverčia kvestionuoti ir pačią otkutiūro sąvoką.

Kontaktai:

j.semcenkaite@gmail.com
+370 6 450 3503

PAPILDOMAS PRIZAS

 

Vilniaus dailės akademija

Vilniaus fakultetas Kostiumo dizaino katedra

Doc. Renata Maldutienė