Justina Semčenkaitė

Kūrybinė drabužių kolekcija „GIRL POWER”

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė doc. Renata Maldutienė

GIRL POWER – tai kūrybinė drabužių kolekcija – manifestas, skatinanti pažvelgti į šiandienos grožio standartus per ironijos prizmę. Kartu tai yra žinutė jaunoms merginoms, įkvepianti nebijoti atsiriboti nuo egzistuojančių ir medijų brukamų grožio kanonų bei iškelianti unikalumą kaip svarbiausią aspektą.

Kolekcijos vizualizacija – humoras, “mergaitiška” simbolika ir rožinė spalva, naudojama kaip pagrindinė komunikacija su auditorija.

Kiekvienas kolekcijos kostiumas turi savo atskirą reikšmę – plastikinis kostiumėlis, papų paltas, pletkų kostiumas – todėl gali būti tiek rodomas ant podiumo kaip mados atributas, tiek eksponuojamas kaip meno kūrinys, tiek nešiojamas kasdien – drabužio transliuojama žinutė, kaip manifesto dalis, pasiteisina įvairiuose kontekstuose.

Kolekcijoje svarbus vaidmuo tenka tekstilei ir rankų darbui – naudojamos tokios technikos kaip veltinis, siuvinėjimas, aplikacija, mezgimas. Pasitelkus paradokso principą šios priemonės padeda dar geriau išpildyti kolekcijos idėją, pavyzdžiui, kuriant katės kostiumą pasirinkta mezgimo technika padeda seksualios katytės įvaizdį perkelti į kitą lygmenį – tarsi katytė, kostiumas aptemptas, tačiau yra megztas stambiais siūlais, dengia visą kūną, o dar turi uodegą bei ausis; papų paltas – atliktas naudojant veltinio techniką, dengia kūną tarsi kokonas, tačiau atidengia daugiau nei betkuris drabužis; apatinių suknelei naudojamas gausus siuvinėjimas, tačiau didžioji dalis siuvinėjimo – tai milžiniški apatiniai, kas priverčia kvestionuoti ir pačią otkutiūro sąvoką.

KITI NUGALĖTOJAI

 • 15min.lt Publikos prizas
  Produkto dizainas

  Aistė Bankauskaitė

  Lazerinio mikroapdirbimo įrenginio dizainas
  Darbo vadovai: Prof. Saulius Jarašius, Lekt. Egidijus Valentinavičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Gintarė Ribikauskaitė

  Spekuliatyvaus dizaino projektas: Nuodų pakuotės „Because_of“
  Lekt. dokt. Edvardas Kavarskas
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Produkto dizainas

  Gabrielė Ugnė Petrauskaitė

  „Skaros sekančios pasakas“
  Darbo vadovas lekt. dokt. Edvardas Kavarskas
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.