KAROLINA PETRAITYTĖ

Chem Tokens- inovatyvi priemonė chemijos pamokoms

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas prof. dr. Vytautas Kibildis

“Chem Tokens” arba “Chem žetonai” – tai mokymo priemonė chemijos pamokoms, sujungianti papildytą realybę su fiziniu potyriu. Specialaus dizaino žetonai perteikia pagrindinius periodinės chemijos lentelės principus. Nagrinėjant juos galima be papildomų priemonių išsiaiškinti elementų lentelės struktūrą, kiekvieno elemento unikalumą bei fiziškai jungti ir kurti molekules.

Žetonų dizainas yra dviejų dydžių. Dideli žetonai yra skirti mokytojui demonstruoti molekulių struktūras, kai detalės yra prikabinamos ant magnetinės lentos. Mažesnis rinkinys skirtas asmeniniam mokymuisi, kai pamokos vyksta pagal specialias nuorodas planšetinio kompiuterio programėlėje.

Žetonai, juos nuskenavus su specialia programa, įgyja virtualų įvaizdį, suteikia galimybę paimti į ranką skirtingus cheminius junginius. Mokiniai yra skatinami ne tik jungti molekules ir stebėti, kaip atrodo cheminiai elementai, bet ir mokytis spręsti chemines lygtis, kaupti molekulių kolekciją, vykdyti virtualius eksperimentus. Programa paremta chemijos pamokų kursu, todėl joje sprendžiamos užduotys, pateikta papildoma informacija bei vykdomi eksperimentai yra pritaikyta gilinti 8-9tų klasių mokinių chemijos žinias.

Projekto metu bandžiau produktą papildyti naujomis technologijomis ir panaikinti ribą tarp objekto dizaino ir programos kūrimo. Šis projektas yra pavyzdys kaip dizaino principai gali sujungti mokslą, šiuolaikinį ugdymą, dizainą ir kompiuterius.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  URTĖ KATILIŪTĖ

  Kolekcija GRAM-À-CAPUCHE
  Darbo vadovė doc. Alevtina Ščepanova
  Vilniaus dizaino kolegija
 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  MODESTA ŽEMGULYTĖ

  Asmeninis projektas: Daiktų istorijos
  Darbo vadovas lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Pavel Shmeliov

  Vilniaus viešojo transporto navigacija
  Darbo vadovas Aurimas Gaižauskas
  Vilniaus Dizaino Kolegija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.