e

KAROLINA PETRAITYTĖ

Chem Tokens- inovatyvi priemonė chemijos pamokoms

“Chem Tokens” arba “Chem žetonai” – tai mokymo priemonė chemijos pamokoms, sujungianti papildytą realybę su fiziniu potyriu. Specialaus dizaino žetonai perteikia pagrindinius periodinės chemijos lentelės principus. Nagrinėjant juos galima be papildomų priemonių išsiaiškinti elementų lentelės struktūrą, kiekvieno elemento unikalumą bei fiziškai jungti ir kurti molekules.

Žetonų dizainas yra dviejų dydžių. Dideli žetonai yra skirti mokytojui demonstruoti molekulių struktūras, kai detalės yra prikabinamos ant magnetinės lentos. Mažesnis rinkinys skirtas asmeniniam mokymuisi, kai pamokos vyksta pagal specialias nuorodas planšetinio kompiuterio programėlėje.

Žetonai, juos nuskenavus su specialia programa, įgyja virtualų įvaizdį, suteikia galimybę paimti į ranką skirtingus cheminius junginius. Mokiniai yra skatinami ne tik jungti molekules ir stebėti, kaip atrodo cheminiai elementai, bet ir mokytis spręsti chemines lygtis, kaupti molekulių kolekciją, vykdyti virtualius eksperimentus. Programa paremta chemijos pamokų kursu, todėl joje sprendžiamos užduotys, pateikta papildoma informacija bei vykdomi eksperimentai yra pritaikyta gilinti 8-9tų klasių mokinių chemijos žinias.

Projekto metu bandžiau produktą papildyti naujomis technologijomis ir panaikinti ribą tarp objekto dizaino ir programos kūrimo. Šis projektas yra pavyzdys kaip dizaino principai gali sujungti mokslą, šiuolaikinį ugdymą, dizainą ir kompiuterius.

Kontaktai
petraityte.k@gmail.com
8 617 55 974

PAGRINDINIS IR 15MIN.LT PUBLIKOS
PRIZAI

Vilniaus dailės akademija
Vilniaus fakultetas
Dizaino katedra

Prof. Dr. Vytautas Kibildis

b

c

d

e

f

a

L1002633