Karolina Petraitytė

Edukacinių priemonių kolekcija „EDi creator“

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovės: Doc. Miglė Kibildienė,  Doc. dr. Rasa Janulevičiūtė

Mokyklose erdvinio – vizualinio intelekto ugdymui nėra skiriama pakankamai dėmesio ir resursų, nors šio intelekto pagrindu vystosi kalbinis bei matematinis intelektas. Daiktinių edukacinių priemonių, juo labiau erdvinį – vizualinį intelektą lavinančių priemonių trūksta, arba jų pasiūla yra itin skurdi, orientuota tik į demonstracinį naudojimą. „EDi creator“ – tai erdvinį – vizualinį intelektą ugdančių edukacinių priemonių kolekcija, skirtas lietuvių kalbos, matematikos ir kūrybingumo ugdymui. Kolekciją sudaro 5 mokymo priemonės skirtos praturtinti IV-V klasių mokinių ugdymo procesą.

„EDi creator Space“ – tai erdvinių struktūrų konstravimo žetonai skirti kalbos ugdymui, abstrakčių sąvokų mokymui, erdvinio mąstymo žemėlapio konstravimui.

„EDi creator Geometry“ – erdvinių geometrinių kūnų konstruktorius skirtas geometrinių kūnų pažinimui ir uždavinių sprendimui matematikos pamokose.

„EDi creator City“ – tai stalo žaidimas skirtas ugdanti erdvinį – vizualinį intelektą bei matematikos ir ekonomikos raštingumo pradmenis.

„EDi creator Multiply“- tai matematikos žaidimas skirtas išmokti ir įtvirtinti daugybos lentelę. „EDi creator Book“ – erdvinio piešimo bloknotas skirtas ugdyti gebėjimą piešti erdvinius objektus.

Visos priemonės pritaikytos ugdyti erdvinį – vizualinį intelektą, bendrąsias bei dalykines kompetencijas. Priemonės yra atviro naudojimo ir lengvai pritaikomos prie skirtingų pamokos veiklų plano. Kolekciją vienija bendra grafinė stilistika ir „Edi (EDucation + Inovation) creator“ prekinis ženklas. Išbandytos mokymosi priemonės turėjo reikšmingos įtakos efektyviam mokomosios medžiagos pateikimui ir gilesniam išmokimui, ugdymo sužaidybinimui ir mokymosi motyvavimui.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Mados dizainas

  Gintarė Janulaitytė

  „Po nuodėmės“
  Darbo vadovas doc. Mindaugas Šimkevičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Dizaino tyrimai

  Justinas Dadonas

  Pasidaryk-pats judėjimo ir skaitmeninės gamybos įgalintas atviras dizainas
  Darbo vadovas prof. Juozas Brundza
  Vilniaus dailės akademija
 • 15min.lt Publikos prizas
  Komunikacijos dizainas

  Elena Motiejūnaitė

  Virtualios realybės instaliacija „Užmirštas miškas“
  Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.