Karolis Bakūnas

Patefonas Reed Precision

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas doc. Juozas Brundza

Pastarųjų kelerių metų vinilinių plokštelių pardavimas sparčiai kyla, ir tai reiškia naujos plokštelių ir patefonų eros pradžią. Vartotojai atsigręžia į vinilinę plokštelę ne veltui – analoginis vinilo įrašas yra pats kokybiškiausias ir lenkia visus kitus formatus.

„Reed precision“ – tai patefonas su dirželio pavara, sukurtas tikram garso mylėtojui. Muzika ir audioaparatūra užima labai svarbią vietą jo gyvenime. Toks žmogus daug investuoja į kokybišką aparatūrą ir mėgsta derinti prietaisus pats, pasitelkęs klausą. Tam tikslui patefonas turi rankinį greičių keitiklį, tad norint pakeisti greitį, pakanka perkelti dirželį.

Tonearmo tvirtinimo sistema yra projekto kertinis akmuo. Ši išskirtinė sistema suteikia galimybę naudoti įvairaus ilgio tonearmus, juos tiksliai priderinant prie patefono, kad būtų gaunamas kuo mažesnis garso iškraipymas.

Grotuvas projektuotas siekiant kuo labiau vartotoją priartinti prie muzikos ir įtraukti jį į patį grojimo procesą. Dėl bendradarbiavimo su įmone „Tonearms.lt“, kuri gamina tonearmus, bet neturi patefono, grotuvas turi puikią tobulinimo ir serijinės gamybos perspektyvą. Stilistiškai gaminys derintas prie įmonės gaminamų tonearmų. Pagal vartotojo poreikius galima keisti aliuminio ar disko spalvą. Prietaisas apgalvotas iki menkiausių smulkmenų, tokių kaip variklio tvirtinimas su silikono tarpinėmis, tonearmo disko fiksacija, kojelių aukščio reguliavimas. Man pavyko pagaminti veikiantį ir gerai grojantį prototipą.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Aleksandra Glušinaitė

  Meškatronai
  Darbo vadovė lekt. Laura Pavilonytė
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  Gintarė Čekanauskaitė

  Knygų serija: Ta ribų Lietuva – valstybės samprata
  Darbo vadovas lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Karolis Bakūnas

  Patefonas Reed Precision
  Darbo vadovas doc. Juozas Brundza
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.