Kasparas Starinskas, Darbas žmogų puošia

Kasparas Starinskas

Darbas žmogų puošia

Darbo objektas – raštinės reikmenų šeima, pavadinimu „Darbas žmogų puošia“. Pavadinimas įrėmina darbo konceptą, kuriuo siekiama parodyti, jog kalba gali būti priemonė kuriant dizaino objektus.

Ieškodamas asmeninio kūrybinio proceso, autorius semiasi įkvėpimo lietuvių kalboje, kuri yra vienas iš pagrindinių tautą identifikuojančių bruožų. Pasirinkus kalbą, toliau buvo ieškoma tinkamos kalbos priemonės, kuri savo prasminiu užtaisu būtų gana stipri paveikti dizaino objektą. Tinkamos pasirodė patarlės ir priežodžiai, žavintys savo sandara, – jungiami žodžiai įgauna visiškai kitas prasmes nei vartojant įprastai. Todėl šiuo darbu siekta ieškoti santykio tarp patarlių, priežodžių ir objekto.

Darbo procesas atskleidė, kad patarlė bei priežodis gali padiktuoti daikto ypatybes ir atskleisti objektams visai nebūdingas savybes. Šitaip kuriamas daiktas turi pridėtinę vertę, žinutę, kuri suteikia dizaino objektui išskirtinumo ir patrauklumo, praplečia kūrybines galimybes ir stiprina lietuvišką identitetą. Sukurta daiktų dėtuvė „Be vienybės nėra galybės“, rašiklis „Atitiko kirvis kotą“, lapų segiklis „Susispaudę kaip silkės statinėje“, liniuotė „Iš didelio rašto išėjo iš krašto“, lapeliai užrašams „Su kuo sutapsi, tuo ir pats patapsi“ ir lipnios juostos dėklas „Per vieną ausį įėjo, per kitą išėjo“. Kalbos ir dizaino sintezės aktualumas atskleidžiamas siekiu kurti unikalią darbo aplinką bei faktu, kad 2017 metai paskelbti lietuvių kalbos kultūros metais.

Kontaktai
kasparas.starinskas@gmail.com
8 656 09 644

 

 

Vilniaus dailės akademija
Vilniaus fakultetas
Dizainas

Doc. Povilas Juškaitis

1
3
4
5
6
7
8 reprezentacine