kris

Kristina Vyzaitė

2093

Tai eksperimentinė drabužių kolekcija įkvėpta numatomų ateities tchnologijų. Kurioje naudoju mikrsochemos dekonstruotus elementus ir deformuotas klasikinių drabužių konstrukcijas. Ši tema man yra labai artima, dėl to, kad dar būdama mokykloje labai domėjausi mokslu, dešimtoje klasėje dalyvavau Europos Sąjungos jaunuju mokslininkų konkurse, mokykloje įkūriau gamtos mokslų klubą. Visada domėjo kaip mūsų pasaulis pasikeis ateityje.

Kolekcijos idėją suformavo asmeninė patirtis, taip pat filmų ir futurologų hipotezės. Kadangi visur ateitis vaizduojama skirtingai, pavyzdziui, filmuose ji vienu metu gali būti šalta sterili, minimalistinė, o kitur draugiška gamtai, natūrali. O futorologai ją įsivaizduoja super išmanią su skraidančiais elektromobiliais ir žmones, kurie įnikę į virtualią erdvę. Jau dabar dauguma žmonių nepaleidžia telefonų iš rankų bendrauja išskirtinai internetinėje erdvėje Todėl pagrindinis kolekcijos tikslas – parodyti kaip žmogus ir jo apranga susilies su technologijomis ir taps dalimi išmanios aplinkos. Todėl, įvairiomis mados dizaino priemonėmis bandžiau tai atskleisti.

Vieną svarbiausių elementų pasirinkau mikroschemą kuri yra elektronikos pagrindas. Jis yra praėjusio amžiaus išradimas, bet būtent jį renkuosi kaip simbolį, kaip pagrindą ateičiai. Šis simbolis perkonstruojamas kaip printas ir kontrukcinės dalys, juostos ir akutės – mikroschemoje esantys metaliniai tranzistoriai ir laidai . Nemažiau dėmesio skyriau konstrukcijoms, kai kurios paimtos iš vyr. Frako ir deformuotos, pakeista viena dalis į kitą arba pakeitęs pradinę švarko funkciją apsiaučiamas aplink liemenį. Šia kolekcija parodoma ne futuristinė perspektyva, į 2093 m o jos simbolinė reikšmė, tai šimtmetis po mano asmeninės gimimo dienos, kadangi visa kolekcija asmeniška, o šimtmetis kaip simbolis , kad įkopsime į naują amžių.

Kontaktai:

kristinavyz@gmail.com
+370 62526434

 

 

Vilniaus dailės akademija
Vilniaus fakulteto Kostiumo dizaino katedra