Laima Griciūtė

Vizualinės priemonės gamtosaugos tema

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas prof. dr. Jonas Venckūnas

Šiuo projektu norima atkreipti dėmesį į nykstančias Kuršių nerijos gyvūnijos rūšis. Projektas natūraliai įsilieja į aplinką ir netampa svekimkūnis, papildomai jos neapkrauna. Gamtosaugos temą siekiama perteikti kuo natūraliau, todel naudojami jau esami objektai (perdaryti stacionarūs žiūronai, plakatai, lankstinukas, atšvaitai), jie jungiami su sukurta grafika. Į projektą įtraukiami ir papildomi grafiniai elementai: lankstinukas apie retus Kuršių nerijos gyvūnus su žemėlapyje pažymėtais taškais, kuriuose galima juos stebėti; dviratininko atšvaitas su maršruto taškais.

Kūrėjos kaip dizainerės tikslas – vizualinių priemonių pagalba skatinti žiūrovą susimąstyti apie nykstančias gyvūnijos rūšis.
Šiuo darbu siekiama sudominti, įtraukti žiūrovą bei kuo mažiau kištis į Kuršių nerijos aplinką, netradiciškai ir unikaliai pažvelgti į gamtosaugos problemą. Projekto uždaviniai – panaudoti jau esamus elementus, juos perdaryti, papildyti, kad jie galėtų perteikti projekto „Retos rūšys gamtoje nematomos“, idėją.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Produkto dizainas

  Jonas Landsbergis

  Trickampis
  Darbo vadovė lekt. Julija Mazūrienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Produkto dizainas

  Arūnas Sukaraevičius

  Krėslas su kišenėmis
  Darbo vadovas doc. dr. Povilas Juškaitis
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Jonė Aleksiūnaitė

  Plakatas šiuolaikinio meno centrui
  Darbo vadovė prof. Kari Ojapelto
  Vilniaus dailės akademija, Lahti dizaino institutas

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.