Liepa Aliukaitė

„Imprint Nr.1“

Nuolat sekant besikeičiančias tendencijas, visuomenei priimtinas estetikos normas, kūrėjas dažnai pamiršta savo patirčių, kuriamo objekto idėjos svarbą. Atsigręžimas į savo šaknis, autentiškus kiekvieno mūsų prisiminimus palaiko originalumo gyvavimą. Savęs analizavimo ir realizavimo procesas virsta žaidimu, ugdančiu dvasinį žmogaus pasaulį.

Ši eksperimentinė – meninė kolekcija nagrinėja ryšį tarp dinamiškos gamtos ir menininkui būdingo kūrybinio proceso, prasidedančio ieškojimais ir virstančiu baigtiniu objektu. Reflektuojant sentimentalius namų ir laukinės gamtos prisiminimus ir patirtis, kolekcijos pagrindu tampa gyvas kūrybinis procesas, įgalinantis pažinti save kaip kūrėją. Ieškant naujų meninių išraiškų, kvestionuojant žmogaus sau sukurtas galimybių ribas, atskleidžiami dar neišnagrinėti kūrybiniai laukai.

Sujungus miško kelionių, laukinės gamtos dovanotus patyrimus su savais giluminiais identiteto, kalbėjimo būdo ieškojimais gimsta pagrindiniai inspiraciniai kolekcijos vaizdiniai: žmogus ir kiekvieno mūsų unikalus piršto antspaudas, medis ir medžio rievių piešinys bei takeliai, kuriuos žmogus įspaudžia keliaudamas savo kasdienybės ritualais. Natūraliame kūrimo procese kolekcija nuo pasivaikščiojimo miške perauga į stovyklavimą, susigyvenimas su idėja priverčia susikurti „namus“ savo pačios kūryboje.

Visu kūrybos metu kuriami eksperimentai ir audiniai, faktūros, abstraktūs eskizai, ieškomos naujos konstrukcinės galimybės, atitrūkimas nuo galimo rezultato įsivaizdavimo leido suprasti savosios estetikos pagrindus. Kolekcija natūraliai vystosi „ėjimo takeliu“ principu, pasakodama apie žmogaus nenutrūkstančią kūrybos kelionę.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Liepa Aliukaitė

  „Imprint Nr.1“
 • Pagrindinis prizas
  Produkto dizainas

  Vilius Vaura

  „Familink“ – artimųjų saugos sistema
 • Pagrindinis prizas
  Dizaino tyrimai

  Justinas Dadonas

  Pasidaryk-pats judėjimo ir skaitmeninės gamybos įgalintas atviras dizainas