cover-liucija

Liucija Domkutė

Scala

Iš pitonų odos pagaminta produkcija ne vienerius metus iš eilės tampa mados tendencijų geidžiamiausia preke. Mados industrijos sukurtas pitono odos įvaizdis – seksualumo, glamūro, prabangos – skatina vartotojus pirkti, geisti šių gaminių, dažnai nežinant jų tikrosios vertės (nekalta gyvybė, žala gamtai, juodoji rinka). Pitonai – naujausia šiandieninės mados industrijos auka.

Pirminiu stimulu sukurti kolekciją tapo organizacijos PETAfilmai apie žiaurų neetišką elgesį su ropliais dėl odos pramonės.

Eksperimentinės kolekcijos „Scala“ esminė idėja – sukurti įtaigų audinį – pakaitalą pitonų odai; pasitelkus modelius bei fotosesiją atkreipti visuomenės dėmesį į neetišką elgesį su pitonais, raginti žmones susimąstyti ir imtis priemonių. Skirtumas tarp tikros odos ir audinio pakaitalo – gyvybė.Eksperimentinių ieškojimų metu panaudojus pamušalinį trikotažinį audinį ir lazerines technologijas, pavyko sukurti unikalų audinį, kuris nuo jį dėvinčio žmogaus judesių įsitempia, atsileidžia, sukurdamas neįprastą žvynelių judėjimo vaizdinį. Šis audinys atlieka ne tik meninę, laikiną funkciją, bet taip pat gali būti laisvai dėvimas, naudojamas pramonėje.

Fotosesijos lokacija atskleidžia kolekcijos inspiracijos šaltinio – neetiško elgesio su gyvatėmis – atmosferą: fermas, kuriose jos auginamos ir žudomos. Baugi, šalta atmosfera kontrastuoja su kolekcijos šviesiais, lengvais modeliais. Taigi sukurtas kolekcijos audinys ir dizainas yra ne tik potenciali alternatyva pitonų odai mados industrijos pramonėje, bet ir socialinė kova prieš gyvūnų naikinimą.

Kontaktai:
domkute.liucija@gmail.com
+370 635 74427

2013
PRIZAS

 

Vilniaus dailės akademija
Kostiumo dizaino katedra

Prof. dr. Jolanta Vazalinskienė