LUKAS KUČINSKAS

Psora

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovas lekt. Deividas Juozulynas

PSORA – tai medicininių prietaisų rinkinys skirtas žvynelinės gydymui bei žmogaus kūno higienos palaikymui. Psora fur prietaisas skirtas pleiskanų nusiurbimui iš plaukų bei drabužių. Žmogus, sergantis žvyneline, susiduria su didele pleiskanojimo problema, o tai sukelia daug diskomforto.

Prietaisas veikia su AAA tipo baterijomis, kurios įstatomos viršuje, po dangteliu esančioje ertmėje ir įjungiamas su mygtuku. Pleiskanos iššukuojamos su priekyje esančiomis šukomis ir susiurbiamos į talpą, kuri po naudojimo nuimama ir pleiskanos išberiamos.

Psora labe prietaisas skirtas tepti vaistiniais kremais žvyneline pažeistą odą pasiekiamose ir nepasiekiamose kūno vietose bei galvos plaukų zonoje. Sergantysis dažnai turi teptis, kas užima daug laiko, nes, norint apsaugoti odą nuo hormoninių kremų pertekliaus, tepimas turi būti labai tikslus.

Prietaisas susidaro iš 4 dalių, kurios prieš naudojimą surenkamos į vieną bendrą. Priekinę jo dalį sudaro ratukas, su kuriuo yra tepamas kremas, o viršutinė, slankiojanti dalis, skirta praskleisti plaukus tepant kremu. Vidurinėje korpuso dalyje įstatoma srieginio mechanizmo principu veikianti talpa, skirta kremui. Naudojimo metu talpos rankenėlė pasukama į priekį ir kremas patenka ant ratuko. Tepant kremą sunkiai pasiekiamose kūno zonose prietaisas prailginamas slankiojančia rankenėle.

Kuriant prietaisų dizainą dėmesys buvo skiriamas jų patrauklumui ir paprastumui. Pati odos liga dažnai asocijuojasi su nešvara ir gėda. Detalių šviesi spalva primena modernius, jaunatviškus, minimalistinius medicininius prietaisus.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Komunikacijos dizainas

  MODESTA ŽEMGULYTĖ

  Asmeninis projektas: Daiktų istorijos
  Darbo vadovas lekt. Marius Žalneravičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  DANIL ŠČEPANOV

  Day+aid – specialių poreikių prietaisai senyvo amžiaus žmonėms
  Darbo vadovas lekt. Deividas Juozulynas
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  JUSTINA KAUBRYTĖ

  Kinų kalbos mokomoji priemonė 4 metų vaikams
  Darbo vadovė doc. Rita Brakauskaitė
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.