Monika Klupšaitė

Monika Klupšaitė

PARADOKSAS

Kolekcijoje „Paradoksas“ gvildenama neatitikimų, nelygybių tema. Pasirodo, ne tik moksle egzistuoja paradoksalios tiesos ir reiškiniai, bet su priešybėmis susiduriame kone kasdien. Pavyzdžiui, dažnai norime to, ko negalime gauti, ir apsigalvojame, vos tai pagaliau gavę. Kolekcijoje ši tema atskleidžiama per audinius, konstrukcijas, asortimentą ir vizualumą.

Pagrindinis tikslas – sukurti paradoksų ir neatitikimų inspiruotą kokybišką, tendencingą, konceptualią, šaltuoju sezonu dėvimą kolekciją moterims. Atspirties tašku pasirinktas klasikinio kostiumo modelis, kurio nebijoma interpretuoti ir/ ar nuo jo nutolti. Nors kolekcijos aksesuarai – priešprieša ramiam, klasikiniam ir išgrynintam aprangos siluetui, tačiau jie padeda sudaryti visumą. Kaklo papuošalai kurti pasitelkus organinį stiklą, lazerį ir tam tikrą rišimo metodiką. Dviejų tipų avalynė – taip pat atskleidžia paradoksų temą.

Kiekvienas kolekcijos elementas – išgrynintas ir gerai apgalvotas konceptualiojo dizaino objektas, kuris dėvimas tampa tarsi „įprastu“ drabužiu ir/ar aksesuaru, t.y. tokiu, kokie turėtų būti visi madai pritaikyti objektai.

Kontaktai:
monika.klupsaite@gmail.com
monikaklupsaite.wordpress.com

2012
PRIZAS 

 

Vilniaus Dailės Akademijos
Vilniaus fakulteto
Kostiumo dizaino katedra

Prof. Jolanta Talaikytė

Fotografas: Audrius Solominas
Makiažas: Gintarė Pliuskutė
Modelis: Veronika Brazinskytė