Monika Klupšaitė

Paradoksas

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė prof. Jolanta Talaikytė

Kolekcijoje „Paradoksas“ gvildenama neatitikimų, nelygybių tema. Pasirodo, ne tik moksle egzistuoja paradoksalios tiesos ir reiškiniai, bet su priešybėmis susiduriame kone kasdien. Pavyzdžiui, dažnai norime to, ko negalime gauti, ir apsigalvojame, vos tai pagaliau gavę. Kolekcijoje ši tema atskleidžiama per audinius, konstrukcijas, asortimentą ir vizualumą.

Pagrindinis tikslas – sukurti paradoksų ir neatitikimų inspiruotą kokybišką, tendencingą, konceptualią, šaltuoju sezonu dėvimą kolekciją moterims. Atspirties tašku pasirinktas klasikinio kostiumo modelis, kurio nebijoma interpretuoti ir/ ar nuo jo nutolti. Nors kolekcijos aksesuarai – priešprieša ramiam, klasikiniam ir išgrynintam aprangos siluetui, tačiau jie padeda sudaryti visumą. Kaklo papuošalai kurti pasitelkus organinį stiklą, lazerį ir tam tikrą rišimo metodiką. Dviejų tipų avalynė – taip pat atskleidžia paradoksų temą.

Kiekvienas kolekcijos elementas – išgrynintas ir gerai apgalvotas konceptualiojo dizaino objektas, kuris dėvimas tampa tarsi „įprastu“ drabužiu ir/ar aksesuaru, t.y. tokiu, kokie turėtų būti visi madai pritaikyti objektai.

Fotografas Audrius Solominas, makiažas Gintarė Pliuskutė, modelis Veronika Brazinskytė.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Mados dizainas

  Asta Grigaitytė

  Gentle. Manly
  Darbo vadovė doc. Julija Mazurienė
  Vilniaus dailės akademija
 • Pagrindinis prizas
  Mados dizainas

  Monika Klupšaitė

  Paradoksas
  Darbo vadovė prof. Jolanta Talaikytė
  Vilniaus dailės akademija
 • Komunikacijos dizainas

  Monika Janulevičiūtė

  Tapatybės protokolas
  Darbo vadovas prof. Audrius Klimas
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.