Paulius Buragas

Teleturistinė sistema

Teleturistinė sistema, skirta suteikti (tele)keliavimo galimybę tiems, kuriems keliauti neįmanoma dėl fizinės negalios, resursų stokos, įsipareigojimų taip pat sistema suteikia galimybę pamatyti sunkiai prieinamas vietas.

Sistema sudaryta iš kapsulės ir drono trikopterio, kurie veikia autonomiškai (pakilimas/nusileidimas, skrydžiai, krovimas). Prisijungusiam vartotojui vaizdas iš drono transliuojamas į virtualios realybės aplinką, per kurią vartotojas galės pilnavertiškai pajausti aplinką, nepalikęs namų. Skrydžio metu dronas pilotuojamas, kintamos autonomijos principu, kai vartotojui suteiktas pilotavimo laisvės kiekis priklauso nuo aplinkos sąlygų, drone įrengta panoraminė stereo regos kliūčių atpažinimo sistema, kuri prireikus, išvengs kliūčių ir tyčinio drono apgadinimo. Drono galinis motoras yra ant atskiros vairuojančios ašies, apgobtas korpusu, todėl yra vientisas su bendra forma ir suteikiapapildomą apsaugą mechanizmui.

Kapsulę numatyta montuoti pakabintą, taip apsaugant nuo smulkaus vandalizmo, taupant vietą ir sukuriant galimybę kapsulę naudoti, kaip stacionarios apžvalgos tašką dronui neišskrendant, fiksuoti aplinką. Keletas kapsulių gali būti montuojamos ant to paties paviršiaus ar stulpo -kolona. Kapsulė atsidarydama atitraukia droną nuo bendros kolonos ir dronas gali saugiai pakilti.

Prireikus, yra numatyta galimybė stebėti kapsulės vidų, drono techninę būklę per tris vidines diagnostines kameras, įtaisytas apatinės dalies lanke. Kapsulėje yra dviejų tipų temperatūros kontrolė: šildymas ir aušinimas. Kapsulės sandara yra atvira ir šildoma lokaliai tik ties drono baterijų skyriumi.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  Gretė Labanauskaitė

  Interaktyvi mados kolekcija T U
  Darbo vadovė Jurgita Januškevičiūtė
 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Emilija Dryžaitė

  Performatyvus identitetas „Focus“. ERASMUS+ Jaunimo mainų programa
  Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė
 • Papildomas prizas
  Dizaino tyrimai

  Ieva Tamutytė

  Camp estetika: samprata ir raiška nūdienos madoje
  Darbo vadovės: doc. dr. Renata Maldutienė, dr. Aušra Trakšelytė