URTĖ KATILIŪTĖ

Kolekcija GRAM-À-CAPUCHE

Vilniaus dizaino kolegija
Darbo vadovė doc. Alevtina Ščepanova

GRAM-À-CAPUCHE – močiutė su gobtuvu/močiutė rajone (angl. ir pranc. žargonizmų mišinys). Tikslas: mažinti seno žmogaus atskirtį, priminti visuomenei apie senolių svarbą ir apie Lietuvą garsinusių menininkų nuopelnus tautai.

Kolekcija pagaminta išskirtinai tik iš dėvėtų drabužių ir daiktų. Kolekcijos pagrindinis įkvėpimas – Vilniaus miesto močiutė ir senelis. Temos analizės metu stebimos ir dokumentuojamos jų aprangos manieros. Kolekcijoje įkvėpimas atskleidžiamas per siluetus, kirpimą, prigesintas spalvas, aksesuarus ir drabužių derinimą tarpusavyje. Drabužis įkvėpęs kolekciją – Vilniaus senolių dažnai vilkimas formalus kostiumas: švarkas arba kelnės (senelių dažnai vilkimi kartu). Kostiumas dekonstruojamas, jungiamas su kitais daiktais. Kolekcijos pagrindinis aksesuaras: rankinės ir maišai (alegorija į lietuvišką močiutę, dažnai matomą su mažiausiai dviem maišais vienu metu). Auskarai gaminami iš autorės močiutės pamėgtų plaukų segių ir skarų. Baltos galvos skaros – naudojamos dėl momentinės asociacijos su močiute, taip pat tampa „baze” spaudai. Kolekcijos avalynė – baltais dažais dengti sportbačiai. Tai taip pat nuoroda į Lietuvos senolius ir žavų kontrastą tarp jų aprangos stiliaus ir pasirenkamos avalynės (sportbačių).

GRAM-À-CAPUCHE – KOLABORACIJA SU LEGENDINIU FOTOMENININKU RIMANTU DICHAVIČIUMI. Kolekcija tampa vaikščiojančia, gyva Rimanto Dichavičiaus nuotraukų galerija. Menininko nuotraukos spausdinamos ant audinio ir „lopomos” ant drabužių. (aliuzija į priešindustrinę erą, kuomet žmonės drabužius lopydavo po keliasdešimt kartų.) Drabužio „lopymas” menu – būdas ne tik pratęsti jo dėvėjimo laiką, bet ir didinti jo vertę.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Pagrindinis prizas
  Produkto dizainas

  Rūta Kepalaitė

  Real Look
  Darbo vadovė doc. Renata Maldutienė 
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Pavel Shmeliov

  Vilniaus viešojo transporto navigacija
  Darbo vadovas Aurimas Gaižauskas
  Vilniaus Dizaino Kolegija
 • Papildomas prizas
  Mados dizainas

  DEIVIDAS KATKUS

  Insomnia
  Darbo vadovė docentė Loreta Gerulaitienė
  Vilniaus kolegija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.