Vidmina Stasiulytė

Visatos genomas

Vilniaus dailės akademija
Darbo vadovė prof. dr. J.Talaikytė

Pagrindinis dizainerės inspiracijos šaltinis – atsiradimo fenomenas. Sakoma, kad pasaulį Dievas sukūrė iš Nieko. Pagal kitą teoriją, maždaug prieš 14 milijardų metų, prieš visatos gimimą, nebuvo nei laiko, nei erdvės, egzistavo tik mažas juodas taškas, kurį supo tuštuma. Į jį buvo suspausta visos visatos DNR, kuri Didžiojo sprogimo metu sprogo į žvaigždynus, planetas, galaktikas. Tada Niekas virto Kažkuo.

Dizainerės kūrybiniame darbe iš Taško-Nieko atsiranda Žmogus-Visata, jo genomas arba, kitaip tariant, DNR spiralė išsilanksto į plisuotus švarkus. Kiekvienas iš jų yra skirtingas, turi užkoduotą informaciją – identitetą, pagal kurį atpažįstama asmenybės vidinė vienovė, išgyvenama kaip savo paties „Aš“. Vidminos Stasiulytės kolekcija išsiskiria konceptualumu, novatoriškumu, originalumu. Aksesuarai ir švarkų lankstymo-plisavimo-lankstymo būdai yra autoriniai, patentuojami kaip išradimai.

Fotografė Viktorija Bali, modeliai Monika Puzauskaitė ir Viktorija Mačkinytė.

KITI NUGALĖTOJAI

 • Produkto dizainas

  Andrius Žemaitis

  Elektromotociklas
  Darbo vadovas doc. dr. Saulius Jarašius
  Vilniaus dailės akademija
 • Papildomas prizas
  Komunikacijos dizainas

  Simona Mykolaitytė

  Socialinis plakatas
  Darbo vadovas doc. dr. Virgilijus Trakimavičius
  Vilniaus dailės akademija
 • Produkto dizainas

  Inesa Malafej

  Rašomasis stalas
  Darbo vadovas doc. dr. Povilas Juškaitis
  Vilniaus dailės akademija

Mes naudojame slapukus. Slapukai reikalingi, kad svetainė galėtų tinkamai funkcionuoti. Nuo jų priklauso funkcinis svetainės veikimas ir išvaizda.